پلان کاری پروژه (AHEAD) از سوی هیئت رهبری وزارت تحصیلات عالی استماع گردید

baqir_admin
چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۴:۵۹
ل

این پلان بخشی از پلان پنجساله پروژه یاد شده می باشد که از سوی دفتر اداره انکشاف بین المللی ایالات متحده امریکا تمویل می گردد.

در محفلی که به همین مناسبت در وزارت تحصیلات عالی دایر شد، وزیرتحصیلات عالی، معینان علمی و مالی و اداری و تعدادی از روئسای ادارات مرکزی این وزارت و مسوولان اداره ( USAID) و پروژه (AHEAD) شرکت نموده بودند.

در این نشست نخست پلان کاری متذکره توسط یک تن از مسوولان این دفتر در بخش های زراعت، طب، تجارت و تعلیم و تربیه ارایه گردید.

دکتور عباس بصیر وزیر تحصیلات عالی با تشکر از همکاری های قبلی اداره ( USAID) در بخش تقویت تحصیلات عالی کشور و آمادگی این اداره برای تطبیق پروژه های جدید در این عرصه، برنامه های کاری خویش را در راستای توسعه و پیشرفت تحصیلات عالی کشور تشریح نموده همکاری اداره ( USAID) را در زمینه مؤثر خواند.

همچنان معینان علمی و مالی و اداری این وزارت نیز روی نیازمندی های وزارت تحصیلات عالی و تلاش جهت هماهنگی پلان کاری پروژه تقویت تحصیلات عالی برای انکشاف افغانستان با پلان استراتیژیک وزارت تحصیلات عالی صحبت نموده نظریات و پیشنهادات شان را در زمینه ارایه کردند.

پلان کاری متذکره پس از بحث و تبادل نظر در پرنسیب مورد تایید هیئت رهبری وزارت تحصیلات عالی قرار گرفت.

همکاران پروژه (AHEAD) با تشکر از وزارت تحصیلات عالی وعده سپردند تا نظریات و پیشنهادات مسوولان این وزارت را در پلان یاد شده شامل نمایند.

تازه خبرونه

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۲/۲۱ - ۵:۵
Background image

مالي او اداري معین نور احمد دروېش په کابل پوهنتون کې د برېښنایي پېژندپاڼو وېشلو ټیم وستایه

 د لوړو زده کړو وزارت مالي او اداري معین په کابل پوهنتون کې د برېښنایي پېژندپاڼو د وېشلو ټیم وستایه او د پېژندپاڼو وېشلو او خلکو د ښو اسانتیاوو رامنځته کولو په برخه کې یې د هغوی مدیریت. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۰ - ۱۰:۳۲
Background image

د لوړو زده کړو وزیر د اساسي قانون پر پلي کېدو د څار کمېسیون له غړي سره وکتل

د لوړو زده کړو وزیر دوکتور عباس بصیر د اساسي قانون پر پلي کېدو د څار کمېسیون له غړي عبدالله شفاهي سره ولیدل.

د دغې لیدنې موخه له اساسي قانون څخه د تحصیلي بنسټونو د خبرولو پروګرامونو. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۰ - ۶:۹
Background image

په پام کې ده چې د هېواد په لویو پوهنتونونو کې د پښتو ژبې او ادبیاتو د ماسټري پروګرامونو ته لار هواره شي

په پام کې ده چې د تقنیني اسنادو پر بنسټ د هېواد لویو پوهنتونونو تر منځ د ماسټرۍ ګډ پروګرام په لوړ او معیاري کیفیت رامنځته شي چې په لومړي نوښت کې د هېواد د دولتي پوهنتونو تر منځ د ۷ اړخی. . .

BACK TO NEWS