معین امور محصلان وزارت تحصیلات عالی پوهنتون کاتب را مورد بررسی قرار داد

Azizorayakhel.admin
چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۲۲ - ۴:۳۰
ش

معین امور محصلان وزارت تحصیلات عالی پوهنتون کاتب را مورد بررسی قرار داد و از چگونگی تطبیق طرح آموزش حضوری در این نهاد تحصیلی نظارت بعمل آورد.

پوهندوی سید فرهاد شهید زاده در حالیکه روئسای امور محصلان خصوصی و دولتی نیز حضور داشتند، از جریان تدریس در صنوف درسی رشته های حقوق، اقتصاد و طب پوهنتون یاد شده دیدن نموده در رابطه به چگونگی تطبیق طرح وزارت تحصیلات عالی در رابطه به آغاز دروس حضوری و رعایت تدابیر صحی با محصلان، استادان و مسوولان این پوهنتون صحبت نمود.

به گفته پوهندوی شهید زاده آنعده از نهاد های تحصیلی کشور که در دوران قرنطین با استفاده از سیستم HELMS وزارت تحصیلات عالی و یا سیستم های معیاری نهاد های شان توانسته اند دورس آنلاین را ارایه نمایند، مکلف به ارایه 8 هفته و آنعده از محصلانیکه به دلایل مختلف نتوانسته اند از این سیستم استفاده موثرنمایند 10 هفته و در نهاد های که این سیستم تطبیق نشده است، مکلف به تطبیق 16 هفته درس های حضوری می باشند.

پوهندوی شهیدزاده با استماع مشکلات محصلان و ارائه هدایت لازم به رهبری این پوهنتون، بر تطبیق طرح آموزش حضوری که از سوی کابینه کشور مورد تایید قرار گرفته است تاکید ورزیده اظهار داشت که تمام پوهنتون های دولتی و خصوصی کشور ملکف به رعایت مواد این طرح می باشند.

وی گفت که پوهنتون ها باید محصلان شان را در روشنایی طرح وزارت تحصیلات عالی و برنامه تدریسی شان که مطابق طرح وزارت تحصیلات عالی عیار شده باشد؛ قرار داده و در روشنایی آن عرضه خدمات تحصیلی نمایند.

معین امور محصلان وزارت تحصیلات عالی پوهنتون کاتب را یکی از پوهنتون ها خصوصی موفق در کشور خوانده، از اجراات آن نهاد در جهت رعایت تطبیق سفارشات وزارت صحت عامه قدردانی نمود. وی همچنان از رئیس پوهنتون کاتب خواست تا طی دو روز طرح کتبی این پوهنتون را در رابطه به چگونگی تطبیق برنامه های تدریس حضوری و رفع مشکلات ایجاد شده به محصلان این نهاد تحصیلی، به وزارت تحصیلات عالی ارائه نمایند.

ش

در جریان این دیدار علی احمد یوسفی رئیس پوهنتون کاتب با معرفی سیستم HELMS پوهنتون متذکره، یک سلسله پیشنهادات و خواست های شانرا به معین امور محصلان مطرح نموده خواهان همکاری وزارت در جهت حل آن شد.

تازه خبرونه

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۲۹ - ۵:۴۶
Background image

د ۳۳ پوهنتونونو، خصوصي او دولتي موسسو د بیا کتنې پروسه پیلیږي

ټاکل شوې ده چې تر يوې اونۍ پورې به د اعتبار ورکولو او کیفیت د تضمین په چوکاټ کې د هېواد د ۳۳ دولتي او خصوصي پوهنتونونو او لوړو زده کړو موسسو بیا ارزونه پيل شي.

له همدی کبله د لوړو زده. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۲۹ - ۴:۳۹
Background image

دکتور عباس بصیر له پاکستان سفیر سره ولیدل

اته سوه هغه ځوانان چې د پاکستان هېواد تحصيلي بورسونو ته بريالي شوي وو، په راتلونکو ورځو کې به يې وېزې صادرې او هغه هېواد ته به ولېږل شي.

دغه مطلب په هغه کتنه کې چې نن د لوړو زده کړو. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۷/۲۷ - ۱۱:۲۹
Background image

د لوړو زده کړو وزارت نوماند او سرپرست وزیر د ننګرهار له والي سره ولیدل

د لوړو زده کړو وزارت نوماند او سرپرست وزیر ډاکټر عباس بصیر د ننګرهار له والي سره ولیدل.

په دی لیدنه کې دواړو لوريو د تحصیلي وضعیت د ښه والي، د تحصیلي زېربناوو جوړولو او د ننګرهار. . .

BACK TO NEWS