ورکشاپ آموزشی مدیریت سیستم عامل لينكس دایر شد

baqir_admin
شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۹ - ۱۱:۲۵
ل

ورکشاپ آموزشی مدیریت سیستم عامل لينكس (Linux ) برای 26 تن مسوولان تکنالوژی معلوماتی از 19 نهاد تحصیلات عالی کشور امروز در وزارت تحصیلات عالی دایر شد.

در مراسم افتتاح این ورکشاپ مصطفی یونس زاد با تشکر از کمک دفتر" TEIN* CC" جهت تمویل این برنامه، روی اهمیت آموزش سیستم عامل لينكس در ارتقای ظرفیت کارمندان بخش تکنالوژی معلوماتی در نهاد های تحصیلات عالی و مؤثریت آن بر پیشرفت های هدفمند در عرصه تحصیلات عالی کشور صحبت نموده گفت که آموزه های این ورکشاپ فرهنگ استفاده از تکنالوژی معلوماتی را که  اساس پیشرفت و کیفیت در نهاد های تحصیلی را تشکیل می دهد، تقویت می نماید.

پوهنمل شکریه جمال رئیس تکنالوژی معلوماتی وزارت تحصیلات عالی نیز بر اهمیت تکنالوژی و استفاده موثر از آن در نهاد های تحصیلی صحبت نموده با اشاره به میزان روز افزون توقعات در راستای استفاده از تکنالوژی معلوماتی در عرصه تحصیلات عالی کشور گفت که خوشبختاته در بخش زیربناها در این عرصه امکانات خوب فراهم شده و بحران کرونا نیز باعث گردید تا استفاده از تکنالوژی معلوماتی در حوزه تحصیلات عالی کشور بیشتر رایج شود. وی گفت که مسوولیت مسؤولان بخش تکنالوژی معلوماتی است تا با ارتقای ظرفیت کاری خویش زمینه ها را برای پیشرفت و بلند بردن کیفیت در ارایه خدمات بهتر تکنالوژی معلوماتی طبق استراتژی دولت ج.ا.ا، در تحصیلات عالی کشور گسترش دهند.

صفرعلی آیین معاون مالی و اداری پوهنتون گوهرشاد و هماهنگ کننده این برنامه، نیز روی نقش تکنالوژی معلوماتی در پیشرفت علم و دانش صحبت نموده مدیریت بهتر این عرصه را در تکامل، گسترش دانش علمی و در نهایت  پیشرفت جامعه و کشور مهم تلقی نمود.

به گفته محمد مصطفی نایر استاد سیستم عامل لينكس، این برنامه مدت پنج روز ادامه داشته و بیشتر درس ها با کار های عملی پیش برده خواهد شد.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۰/۱/۲۳ - ۱۲:۵۵
Background image

جلسۀ شورای معینیت امور محصلان وزارت تحصیلات عالی دایر شد

جلسۀ شورای معینیت امور محصلان وزارت تحصیلات عالی تحت ریاست پوهندوی سید فرهاد شهیدزاده معین امور محصلان این وزارت  با اشتراک رییسان امور محصلان دولتی و خصوصی، ارزیابی اسناد برون مرزی،. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۱/۲۳ - ۱۲:۴۶
Background image

رییس جدید انکشاف برنامه های علمی وزارت تحصیلات عالی معرفی شد

 پوهندوی علی جان عادل به حیث رییس ریاست انکشاف برنامه های علمی وزارت تحصیلات عالی معرفی شد.

در محفل معرفی پوهندوی عادل، پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی وزارت تحصیلات عالی، با ابراز. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۱/۲۳ - ۱۲:۲۰
Background image

ورکشاپ های آموزش کارشیوه ارزیابی اجراات کارکنان خدمات ملکی در چهار پوهنتون ولایات برگزار شد

به اساس پلان ریاست منابع بشری وزارت تحصیلات عالی  در رابطه به ارتقای ظرفیت کارکنان خدمات ملکی پوهنتون ها و موسسات تحصیلات عالی دولتی ورکشاپ های آموزش کارشیوه ارزیابی اجراات کارکنان. . .

BACK TO NEWS