ورکشاپ آموزشی مدیریت سیستم عامل لينكس دایر شد

baqir_admin
Sat, Feb 27 2021 11:25 AM
ل

ورکشاپ آموزشی مدیریت سیستم عامل لينكس (Linux ) برای 26 تن مسوولان تکنالوژی معلوماتی از 19 نهاد تحصیلات عالی کشور امروز در وزارت تحصیلات عالی دایر شد.

در مراسم افتتاح این ورکشاپ مصطفی یونس زاد با تشکر از کمک دفتر" TEIN* CC" جهت تمویل این برنامه، روی اهمیت آموزش سیستم عامل لينكس در ارتقای ظرفیت کارمندان بخش تکنالوژی معلوماتی در نهاد های تحصیلات عالی و مؤثریت آن بر پیشرفت های هدفمند در عرصه تحصیلات عالی کشور صحبت نموده گفت که آموزه های این ورکشاپ فرهنگ استفاده از تکنالوژی معلوماتی را که  اساس پیشرفت و کیفیت در نهاد های تحصیلی را تشکیل می دهد، تقویت می نماید.

پوهنمل شکریه جمال رئیس تکنالوژی معلوماتی وزارت تحصیلات عالی نیز بر اهمیت تکنالوژی و استفاده موثر از آن در نهاد های تحصیلی صحبت نموده با اشاره به میزان روز افزون توقعات در راستای استفاده از تکنالوژی معلوماتی در عرصه تحصیلات عالی کشور گفت که خوشبختاته در بخش زیربناها در این عرصه امکانات خوب فراهم شده و بحران کرونا نیز باعث گردید تا استفاده از تکنالوژی معلوماتی در حوزه تحصیلات عالی کشور بیشتر رایج شود. وی گفت که مسوولیت مسؤولان بخش تکنالوژی معلوماتی است تا با ارتقای ظرفیت کاری خویش زمینه ها را برای پیشرفت و بلند بردن کیفیت در ارایه خدمات بهتر تکنالوژی معلوماتی طبق استراتژی دولت ج.ا.ا، در تحصیلات عالی کشور گسترش دهند.

صفرعلی آیین معاون مالی و اداری پوهنتون گوهرشاد و هماهنگ کننده این برنامه، نیز روی نقش تکنالوژی معلوماتی در پیشرفت علم و دانش صحبت نموده مدیریت بهتر این عرصه را در تکامل، گسترش دانش علمی و در نهایت  پیشرفت جامعه و کشور مهم تلقی نمود.

به گفته محمد مصطفی نایر استاد سیستم عامل لينكس، این برنامه مدت پنج روز ادامه داشته و بیشتر درس ها با کار های عملی پیش برده خواهد شد.

Latest news

Sat, Jan 18 2020 7:36 AM
Background image

Inauguration of ICT center and The Online courses recording studio of Kabul University of Medical Sciences (Abu Ali Ibn Sina)

Acting minister of the Ministry of Higher Education inaugurated the ICT center and the online courses recording studio of Kabul University of Medical Sciences'(Abu Ali Ibn Sina).

Actin. . .

Mon, Jan 13 2020 5:35 AM
Background image

Higher Education Ministry’s Commission for students’ Credit Transfer Notification (1398)

  1. According to the Credit Transfer bill, the specified Credit Transfer period is only Jadi and Dalwa months.
  2. For Credit Transfer, the applicants don’t need any application letter; they. . .

BACK TO NEWS