فشرده گزارش برنامه‌های تخصصات جامعه عبد الله بن مسعودِ ریاست عمومی تخصصات و جامعات دینی:

Akmal_admin
sd

15جوزا1401 
فشرده گزارش برنامه‌های تخصصات جامعه عبد الله بن مسعودِ ریاست عمومی تخصصات و جامعات دینی:
این مرکز به اساس فرمان امیرالمؤمنین حضرت شیخ هبة الله "آخوندزاده"حفظه الله، جهت ارتقای ظرفیت علمی و فکری فاضلان و محصلان، برای فراگیری تخصصات (ماستری) در زیر چتر وزارت تحصیلات عالی کشورایجاد گردیده است.
برنامه های که زیر چتر این ریاست ایجاد گردیده است شامل، تخصص تفسیر و علوم قرآن تخصص حدیث وعلوم حدیث، تخصص افتاء وقضا، تخصص دعوت و ارشاد و تخصص اقتصاد و بانکداری اسلامی می باشد.
در قسمت استخدام اساتید، ریاست تخصصات و جامعات دينى طی رقابت آزاد از نزد حدود هشتاد تن متقاضی که دارای سند تخصص و مدارک تحصیلی ماستری و دوکتورا از مراکز علمی معتبر می باشند، امتحان تحریری و تقریری توسط مشایخ کرام هریک محترم شیخ شهاب الدین "دلاور" ، محترم شیخ نورالله "منیر"، محترم شیخ فریدالدین "محمود" و  محترم شیخ محمد خالد "حنفی" اخذ نمود که برخی از داوطلبان بعد از سپری نمودن موفقانه آزمون منحیث استاد در این ریاست جذب شدند.
هم چنان ریاست مذکور، از نزد حدود ۴۵۰ تن که دارای سند دوره حدیث از مراکز معتبر و یا لیسانس از پوهنځي های شرعیات بودند، جهت جذب در بخش های تخصصی فوق (به سویه ماستری) امتحان تحریری و تقریری اخذ نمود که تعداد از داوطلبان یاد شده بعد از سپری کردن موفقانه آزمون در بخش‌های تخصصی ذکر شده جذب گردیدند.
به همین ترتیب ریاست مذکور برای علاقمندان که نتوانسته بودند در امتحان عمومی شرکت نمایند، زمینه امتحان متفرقه را مهیا ساخت که حدود ۳۰۰ متقاضی بعد از ثبت ‌نام در امتحان تحریری و تقریری شرکت نمودند که نتایج ایشان عنقریب اعلان خواهد شد.

آخرین اطلاعیه ها

پنجشنبه ۱۴۰۲/۶/۳۰ - ۸:۱۸
Background image

اطلاعیه کنفرانس بین المللی تغییر اقلیم

قرار است اولین کنفرانس بین المللی تغییر اقلیم در پوهنتون ننگرهار به تاریخ ۲۱ الی ۲۳ دلو سال ۱۴۰۲ هــ ش برگزار گردد.
بناَ از تمام استادان پوهنتون ها، محققین، پالیسی سازان، کارشناسان حرفه . . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۶/۲۲ - ۵:۴۰
Background image

اطلاعیه عام تصمیم اعطای قرارداد

 

بدین وسیله به تأسی از فقره (2) ماده چهل و سوم قانون تدارکات به اطلاع عموم رسانیده می شود، وزارت تحصیلات عالی در نظر دارد، پروژه تهیه و تدارک قرطاسیه باب مورد نیاز کلستر های بازنگری ، . . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۶/۲۰ - ۷:۳۹
Background image

اطلاعیه عام تصمیم اعطای قرارداد

 

بدین وسیله به تأسی ازفقره (2) ماده چهل و سوم قانون تدارکات به اطلاع عموم رسانیده می شود، وزارت تحصیلات عالی در نظر دارد، قرارداد تهیه و تدارک فایروال و وسایل شبکه مرکز وزارت تحصیلات . . .

بازگشت به اطلاعیه ها