تعمیر ریاست عمومی تخصصات و جامعات دینی، در چوکات وزارت تحصیلات عالی امروز افتتاح شد

Akmal_admin
چهارشنبه ۱۴۰۱/۲/۲۸ - ۱۴:۲۱
T

۲۸ ثور ۱۴۰۱
 تعمیر ریاست عمومی تخصصات و جامعات دینی،  در چوکات وزارت تحصیلات عالی امروز افتتاح شد.
در محفلی که به این مناسبت دایر شد، در آن الحاج مولوی عبدالباقی حقانی سرپرست وزارت تحصیلات عالی، شیخ شهاب الدین دلاور سرپرست وزارت معادن و پطرولیم، شیخ خالد حنفی سرپرست وزارت امر بالمعروف و نهی عن المنکر، شیخ نور الله منیر سرپرست وزارت معارف، شیخ فرید رئیس اکادمی علوم، شماری از علمای کرام، روئسای ادارات مختلف و کارمندان ریاست متذکره اشتراک نموده بودند. 

T
محفل یاد شده با تلاوت آیات چند از کلام الله مجید آغاز و سپس الحاج مولوی عبدالباقی حقانی سرپرست وزارت تحصیلات عالی ضمن خوش آمدید به مهمانان، گفت: « پس از پیروزی ا.ا.ا ما در تلاش بودیم که در قسمت ارزیابی و تخصصات علمای کرام، کاری انجام دهیم که خوشبختانه امروز تعمیر ریاست متذکره افتتاح و از نزد استادان متقاضی پنج تخصص ( تفسیر، حدیث، دعوت، فقه و قضا، اقتصاد اسلامی و بانکداری) نیز امتحان اخذ گردید.
وی هم چنان اضافه کرد که در آینده نزدیک خبر آغاز کار ریاست عمومی تخصصات و جامعات دینی با هموطنان عزیز شریک ساخته خواهد شد.
هم چنان در این محفل شیخ شهاب الدین دلاور سرپرست وزارت معادن و پطرولیم از افتتاح تعمیر ریاست تخصصات و جامعات دینی ابراز خرسندی نموده گفت : « آبادی و پیشرفت کشور وابسته به تعلیم و تحصیل است و در حال حاضر تقویت نظام تعلیمی و تحصیلی خیلی ضروری می باشد».
نامبرده اضافه نمود که در قرآن شریف لفظ اقراء (بخوان) آمده است و این لفظ برای همه مسلمانان می باشد. بناً لازم است که همه مردان و زنان آموزش های دینی و عصری را انجام دهند تا هر چه زودتر در میدان رقابت با سایر کشور ها قرار گیریم.
محفل با دعاء خیر و بر افراشتن بیرق های ا.ا.ا و وزارت تحصیلات عالی در آن ریاست خاتمه یافت.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۱/۴/۱۲ - ۱۱:۵۷
Background image

ریاست تکنالوژی معلوماتی وزارت تحصیلات عالی، نشستی را به هدف عرضه خدمات بهتر انترنیتی و ایجاد هماهنگی های بیشتر با ریاست انکشاف برنامه های علمی برگزار نمود.

ریاست تکنالوژی معلوماتی وزارت تحصیلات عالی، نشستی را به هدف عرضه خدمات بهتر انترنیتی و ایجاد هماهنگی های بیشتر با ریاست انکشاف برنامه های علمی برگزار نمود.

ریاست تکنالوژی معلوماتی. . .

شنبه ۱۴۰۱/۴/۱۱ - ۱۷:۲۵
Background image

الحاج مولوی عبدالباقی حقانی سرپرست وزارت تحصیلات عالی در آزمون تدریس نمونوی (دیمو) استادان پوهنتون بین المللی افغان شرکت نمود

۱۴۴۳/۱۲/۳
۱۴۰۱/۴/۱۱
الحاج مولوی عبدالباقی حقانی سرپرست وزارت تحصیلات عالی در آزمون تدریس نمونوی (دیمو) استادان پوهنتون بین المللی افغان شرکت نمود. 
سرپرست وزارت تحصیلات عالی در آغاز این. . .

شنبه ۱۴۰۱/۴/۱۱ - ۱۷:۱۵
Background image

پیام تسلیت وهمدردی وزارت تحصیلات عالی به مناسبت وفات پوهاند دکتور محمد نعیم «شریف» استاد پوهنتون البیرونی

3/12/1443
11/4/1401

پیام تسلیت وهمدردی وزارت تحصیلات عالی  به مناسبت وفات پوهاند دکتور محمد نعیم «شریف» استاد پوهنتون البیرونی


با اندوه فراوان اطلاع حاصل نمودیم که پوهاند دکتور محمد. . .

BACK TO NEWS