تفاهمنامه همکاری میان وزارت تحصیلات عالی و کمیسیون مستقل حقوق بشر امضاء شد

baqir_admin
یکشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۰ - ۵:۴۱
ل

بر بنیاد این تفاهمنامه هر جانب در راستای آموزش حقوق بشر به صورت اکادمیک برای محصلان از طریق نهاد های تحصیلات عالی همکاری می نمایند.

در محفل امضای تفاهمنامه دکتور عباس بصیر وزیر تحصیلات عالی گفت:"در جامعه ای که اصول بنیادین ارزش های بشری احترام و رعایت نشود، آن جامعه نمی تواند یک رابطه عادلانه را در میان شهروندان برقرار کند." 

 وزیر تحصیلات عالی گفت که مبنای صلح پایدار در کشور ترویج ارزش های حقوق بشری از رهگذر نظام تحصیلات عالی در کشور است. وی افزود که ترویج اصول و ارزش های بشری مستلزم کار روی افکار جامعه است تا در عمل به جای فرهنگ خشونت فرهنگ مدارا و تحمل را به محصلان آموزش دهیم.

دکتور عباس بصیر تأکید کرد که در کنار آموزش سایر دانش ها و بینش ها، ترویج حقوق و ارزش های بشری از طریق نظام تحصیلی، بخشی از مسوولیت های وزارت تحصیلات عالی است. وی ابراز امید واری کرد که امضای این تفاهمنامه، بستری باشد جهت فهم و تطبیق ارزش های حقوق بشری در کشور.

بانو شهرزاد اکبر رییس کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان با ابراز قدردانی از امضای تفاهم‌نامه دو جانبه، از همکاری وزارت تحصیلات عالی در عرصه ترویج و برجسته ساختن مسایل حقوق بشری سپاسگزاری کرد.

خانم اکبر با اشاره به پیشینه دفاع از حقوق بشر در کشور گفت که دولت افغانستان ضمن پذیرفتن پاسداری از ارزش های حقوق بشری، به ترویج آن از نشانی نهادهای مهم دولتی همکاری نموده و متعهد است. رییس کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان گفت که امضای تفاهم‌نامه های همکاری، تلاش ها را برای تأمین ارزش های حقوق بشر معنا دارتر و راه رسیدن به هدف را کوتاه تر می سازد.

 در اخیر تفاهمنامه متذکره میان دکتور عباس بصیر وزیر تحصیلات عالی و بانو شهرزاد اکبر رئیس کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان به امضاء رسید.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۶/۲۱ - ۴:۲۲
Background image

ده ها تن از متعلمان مدارس دینی و محصلان حمایت شان را از برنامه های ا.ا.ا طی یک گرد همایی اعلام نمود

ده ها تن از زنان و دختران اعم از متعلمان مدارس دینی، محصلان و سایر اقشار جامعه طی یک گردهمایی در پوهنتون تعلیم و تربیه کابل حمایت شان را از برنامه های ا.ا.ا در رابطه به تحصیل غیر مختلط. . .

شنبه ۱۴۰۰/۶/۲۰ - ۴:۷
Background image

رئیس جدید التقرر ریاست منابع بشری وزارت تحصیلات عالی معرفی شد

محمد ادریس ابوبکر به حیث رئیس جدید التقرر ریاست منابع بشری وزارت تحصیلات عالی به کارمندان این ریاست معرفی و به کار آغاز نمود.

در محفل معرفی آقای ابوبکر، سرپرست معینان مالی و اداری و. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۶/۱۶ - ۱۱:۳
Background image

رئیس جدید التقرر ریاست اطلاعات، نشرات و روابط عامه وزارت تحصیلات عالی معرفی شد

دوکتور دلاور سیلاب به حیث رئیس جدید التقرر ریاست اطلاعات، نشرات و روابط عامه وزارت تحصیلات عالی امروز به کارمندان این ریاست معرفی و به کار آغاز نمود.

در محفل معرفی دکتور دلاور سیلاب. . .

BACK TO NEWS