معین علمی وزارت تحصیلات عالی در مراسم فراغت محصلان سال 1402 هـ ش پوهنتون پروان شرکت و سخنرانی کرد.

ameen_admin
دوشنبه ۱۴۰۲/۸/۲۹ - ۴:۴۹
klsdjflkdklfsd


در مراسم فراغت محصلان یاد شده، مسئولان ولایت پروان، رئیس پوهنتون کابل، هیئت رهبری پوهنتون پروان، استادان، محصلان، خانواده های محصلان متذکره، بزرگان قوم و نمایندگان رسانه ها حضور داشتند.
دکتور لطف الله خیرخواه معین علمی وزارت تحصیلات عالی ضمن ابراز مراتب تبریکی به محصلان فارغ شده و خانواده های شان گفت: « فراغت شما به این مانا نیست که از تحصیل فراغت حاصل نمودید، بلکه شما تنها یک مرحله ی از تحصیل را تکمیل کرده اید.» موصوف در ادامه گفت که بعد از این دوره تحصیلات عالی خویش را ادامه دهید و در کنار آن مطالعه انفرادی نمائید.
معین علمی وزارت تحصیلات عالی در خطاب به محصلان گفت: « دوران تحصیلی در پوهنتون باید تحول مثبتی در دانش، اخلاق، تفکر، منطق و استدلال شما به میان آورده باشد و شما به عنوان افراد مسئولیت پذیر در خدمت جامعه خویش قرار گیرید.»
وی همچنان گفت، تا زمانی که علم را به دیده علم نگاه ننمائیم و به آن ارزش قایل نه شویم، نمی توانیم هویت، ثقافت و تاریخ خویش را حفظ کنیم. وی با اشاره به دستآوردهای دو سال گذشته وزارت تحصیلات عالی گفت که این وزارت از هیچ تلاشی در راستای توسعه علم و تحصیلات عالی دریغ نخواهد کرد.
مولوی عبدالعلی قدرت الله امینی والی پروان گفت که دلیل توسعه کشورهای پیشرفته علم و تکنالوژی می باشد و ما نیز باید با کاروان علمی جهان یکجا شویم.
سپس دکتور محمد عزیز کاظم رئیس پوهنتون پروان در مورد پوهنتون یادشده معلومات داده، از محصلان فارغ شده خواست تا مخلصانه به وطن و مردم شان خدمت کنند.
قابل ذکر است که از ۲۷ دی‍‍پارتمنت 9 پوهنځی پوهنتون پروان ۸۷۸ تن فارغ و برای خدمتگزاری به جامعه تقدیم شدند. همچنان در پایان این مراسم برای فارغ التحصیلان یاد شده تبریک نامه ها توزیع گردید.
گفتنیست که معین علمی وزارت تحصیلات عالی در حالیکه والی پروان و رهبری پوهنتون مذکور نیز حضورداشتند، پروژه ترمیم دیوار احاطه سمت شرقی، غربی و جنوبی و همچنان آشپزخانه لیلیه پوهنتون پروان را نیز به هزینه 5.5 میلیون افغانی افتتاح کرد.

آخرین اطلاعیه ها

چهارشنبه ۱۴۰۲/۹/۸ - ۱۰:۳۷
Background image

اعــــلان برنده گی 


    
تاریخ:      08/09/1402  مطابق به:      16/05/۱۴۴۵
عنوان: اعلان برنده گی پروژه بازسازی و نوسازی میدان فوتبال و ساخت سرک دوش در اطراف میدان فوتبال پوهنتون تعلیم وتربیه کابل 
شماره . . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۹/۸ - ۱۰:۳۵
Background image

اعــــلان برنده گی  


تاریخ:       08/09/1402  مطابق به:     16/05/۱۴۴۵
عنوان: اعلان برنده گی پروژه ترمیم تعمیر جمنازیوم پوهنتون تعلیم وتربیه کابل
شماره دعوتنامه داوطلبی: MOHE/KEU/1402/NCB/W-03
شرکت محترم . . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۹/۸ - ۱۰:۳۴
Background image

اعــــلان برنده گی  

 

تاریخ:     08/09/1402  مطابق به:       16/05/۱۴۴۵
عنوان: اعلان برنده گی پروژه اعمار سایه بان در پارکینگ وسایط پوهنتون تعلیم وتربیه کابل
شماره دعوتنامه داوطلبی: MOHE/KEU/1402/NCB/W-07 . . .

بازگشت به اطلاعیه ها

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۲ - ۱۳:۳۴
Background image

پروسه‌ی امتحان رقابتی بست‌ های اداری پوهنتون‌ های تخار و بدخشان با حضورداشت هیت وزارت تحصیلات عالی به رهبری شیخ عبدالله سیحان مشاور حقوقی وزارت تحصیلات عالی، نمایندگان ولایت تخار، رهبری پوهنتون‌های تخار و بدخشان و داوطلبان واجد شرايط در سالون جمنازیوم ورز

 

طی این پروسه مولوی نظر محمد نیازی، رییس پوهنتون بدخشان در مورد شفافیت امتحان و سپردن امانت به اهل آن به داوطلبان اطمینان داده گفت: در ۲۴ بست که در این دو پوهنتون به رقابت آزاد گذاشته. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۲ - ۱۳:۲۱
Background image

سرپرست وزارت تحصیلات عالی از شفاخانه کادری پوهنتون هرات دیدن نمود.

 

شیخ الحدیث مولوی نداء محمد ندیم صاحب سرپرست وزیر تحصیلات عالی در این دیدار موجودیت شفاخانه کادری را برای محصلین پوهنځی طبی اساسی و ضروری خواند.

موصوف همچنان گفت: « وزارت تحصیلات. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۲ - ۸:۹
Background image

از ۸۰ تن داوطلب برای ۱۱ بست خالی اداری موسسه تحصیلات عالی ارزگان امتحان اخذ شد.


هیتی به رهبری الحافظ انجنیر روح الله روحانی رییس اطلاعات، نشرات و روابط عامه وزارت تحصیلات عالی از جریان این امتحان نظارت کرد و به اشتراک کننده گان آرزوی کامیابی نموده و از شفافیت کامل. . .

BACK TO NEWS