سرپرست وزیر تحصیلات عالی در ادامه سفرهای ولایتی خویش در یک نشستی مردمی در ولایت فاریاب سخنرانی کرد.

eshaq_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۲/۶/۲۸ - ۱۱:۳
gfgdfg

شیخ الحدیث مولوی نداء محمد ندیم صاحب سرپرست وزارت تحصیلات عالی در این نشست در حالیکه داملا شعیب رسالت والی ولایت فاریاب، علماء کرام، بزرگان و متنفذین قومی و اساتید پوهنتون ولایت یاد شده حضور داشتند گفت، فاریاب خانه شهداء و غیرتمندان است.
سرپرست وزارت تحصیلات عالی همچنان اضافه نموده که مردم فاریاب در جهاد بیست سال گذشته سهم بارز داشته و مردم آن قربانی های بیشماری داده اند. موصوف به مردم فاریاب صدا نمود: « ای مردم فاریاب! به امارت اسلامی اعتماد نمایید، گرفتار جنگ تبلیغاتی دشمن نگردید، ما یک جزء از شریعیت را هم به خواهش غرب رها نمیکنیم.» 
سرپرست وزیر تحصیلات عالی دلیل شکست یک ملت را نفاق و بی عدالتی یاد نموده  گفت: «وزارت تحصیلات عالی مسؤلیت دارد زمینه تحصیلات عالی را برای تمام افغانان مهیا سازد، تا کادر های متخصص و مسلکی را در جهت آبادی وطن تربیه نماید.»
سپس داملا شعیب والی ولایت متذکره ضمن خوش آمدید به وزیر تحصیلات عالی در حصه پیشرفت تحصیلات عالی در این ولایت وعده همکاری سپرده بیان داشت که، ما یک نظام تحصیلی معیاری برابر با عقاید و ارزش های فرهنگی خود میخواهیم.
به همین ترتیب چند تن از علماء کرام، اساتید پوهنتون فاریاب و متنفذین اقوام راجع به کارنامه های جهاد بیست ساله، راه کار ها برای تقویت و انکشاف نظام تحصیلی کشورصحبت نمودند.

آخرین اطلاعیه ها

پنجشنبه ۱۴۰۳/۴/۲۱ - ۱۱:۲۷
Background image

اطلاعیه ثبت نام برنامه ماستری سال ۱۴۰۳ هـ.ش!


پوهنتون ملی علوم زراعتی و تکنالوژی افغانستان برای برنامه های مشترک ماستری این پوهنتون و پوهنتون(IARI) کشور هندوستان در پوهنځی ها و دیپارتمنت های ذیل محصلان جدید جذب می نماید.
افراد . . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۴/۲۱ - ۳:۵۶
Background image

اطلاعیه بورسیه های کشور مالیزیا درمقطع لیسانس وماستری!


کشور مالیزیا از اعطای شش سیت بورس تحصیلی در بخش های طب و نرسنگ در مقاطع لیسانس و ماستری با شرایط ذیل خبر داده است:
شرایط بورس:
۱.    داشتن سند IELTS با نمره حداقل ۶.۰ و یا تافل ۵۵۰ . . .

دوشنبه ۱۴۰۳/۴/۱۸ - ۹:۲۱
Background image

اعلان بست رتبه هفتم معتمد جنسی ریاست اداری و زیر بنای وزارت تحصیلات عالی!


به منظور تحقق اهداف عالی امارت اسلامی افغانستان و سپردن کار به اهل آن، ریاست منابع بشری وزارت تحصیلات عالی (۱) بست رتبه هفتم معتمد جنسی ریاست اداری و زیربنا را در معرض اعلان کارمند . . .

بازگشت به اطلاعیه ها

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۳/۴/۲۰ - ۱۰:۴۲
Background image

۲۸۶ تن از محصلان پوهنتون کندز پس از سپری نمودن ورکشاپ های مختلف، تصدیق نامه های شان را به دست آوردند. 


در محفلی که به این مناسبت با اشتراک مولوی عبدالهادی همت رییس پوهنتون کندز، معاون امور محصلان، رییسان پوهنځی ها، استادان و کارمندان این پوهنتون دایر شد، ۲۸۶ تن از محصلان ‍پوهنتون کندز. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۴/۱۹ - ۹:۱۸
Background image

سرپرست وزارت تحصیلات عالی در دفتر کارش با سرپرست اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی دیدار و روی همکاری های مشترک میان این ادارات صحبت کرد.


شیخ الحدیث مولوی نداء محمد ندیم سرپرست وزارت تحصیلات عالی در حالیکه شماری از رییسان این اداره نیز حضورداشتند، روی چگونگی همکاری های مشترک با اداره یاد شده و سایر ادارات امارتی صحبت. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۴/۱۹ - ۵:۴۹
Background image

محصلان پوهنځی انجنیری پوهنتون شیخ زاید به ولایت های پکتیکا، غزنی و کابل سفر علمی کردند.


۶۲ تن محصل پوهنځی انجنیری پوهنتون شیخ زاید به همراهی ۵ تن استاد به هدف دیدن بعضی از پروژه های زیر بنایی به پکتیکا، غزنی و کابل سفر علمی کردند.
در این سفر به محصلان از سوی استادان و. . .

BACK TO NEWS