سرپرست وزارت تحصیلات عالی در نشستی با رئیس انستیتوت صلح ایالات متحده امریکا روی بهبود تدویر برنامه های آموزشی صحبت نمود

Azizorayakhel.admin
پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۲۳ - ۴:۶
ش

سرپرست وزارت تحصیلات عالی در نشستی با رئیس انستیتوت صلح ایالات متحده امریکا روی بهبود تدویر برنامه های آموزشی آن انستیتوت که در رابطه به مسایل صلح در پوهنتون های کشور تدویر می گردد، صحبت نمود.

در این ملاقات محمد احسان ضیا رئیس انستیتوت صلح ایالات متحده امریکا در افغانستان در رابطه به فعالیت های شان در 9 پوهنتون کشور، به سرپرست وزارت تحصیلات عالی معلومات داده خواهان همکاری بیشتر این وزارت برای تدویر بهتر این برنامه ها در سایر پوهنتون ها شد.

بعدا پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی و سرپرست وزارت تحصیلات عالی با مهم خواندن بحث صلح در شرایط کنونی افغانستان، از برنامه های ممد و کمکی نهاد های همکار قدردانی نموده به ادارات مربوط در وزارت هدایت داد که برای موثریت مصرف منابع در این برنامه و نتیجه بهتر از تلاش های انستیتوت متذکره و به منظور تامین بهترشفافیت، نوع فعالیت ها و تعیین میکانیزم کاری بهتر با همکاری دو جانبه، یک تفاهمنامه ترتیب و میان وزارت تحصیلات عالی و انستیتیوت یاد شده به امضا برسد.

در این ملاقات طرفین بر همکاری متقابل در تطبیق برنامه های آموزشی صلح و تقویت این فرهنگ در پوهنتون های کشور تاکید نمودند.

انستیتوت یاد شده از شش سال به این سو برنامه های آموزشی را در رابطه به صلح و حل منازعات در تعدادی از پوهنتون های کشور راه اندازی نموده است. به گفته رئیس این انستیتیوت در این برنامه تا کنون برای 7000 محصل مسایل صلح و حل منازعات به صورت نظری و عملی آموزش داده شده است.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۱ - ۱۲:۳۲
Background image

نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی با انجمن دفاع از حقوق کوچی های افغانستان دیدار کرد

محرومیت و عدم دسترسی به تحصیلات عالی یک چالش ملی است، ولی به صورت ویژه جوانان قوم محترم کوچی به دلیل نبود تسهیلات در روند آموزش از نعمت تحصیل محروم ترند."

این مطلب را دکتور عباس بصیر. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۱ - ۱۲:۲۸
Background image

نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی با تعدادی از استادان پوهنتون های مرکز دیدار کرد

نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی با تعدادی از نمایندگان مردم در شورای ملی، استادان و محصلان پوهنتون های مرکزی کابل ملاقات نمود.

دکتور عباس بصیر نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۱ - ۱۱:۵۳
Background image

مشکل تعمیرات پوهنتون ملی زراعتی و تکنالوژی افغانستان مورد بحث قرار گرفت

موضوع حل معضله تعمیرات پوهنتون ملی زراعتی و تکنالوژی افغانستان امروز در نشستی میان مسوولین وزارت تحصیلات عالی و اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی مورد بحث قرار گرفت.

در این نشست دو طرف روی. . .

BACK TO NEWS