سرپرست وزارت تحصیلات عالی با والی تخار دیدار نمود

Azizorayakhel.admin
پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۲۳ - ۴:۹
ش

پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی و سرپرست وزارت تحصیلات عالی با عبدالحق شفق والی تخار ملاقات نمود.

محور بحث در این ملاقات را اعمار دیوار احاطه لیلیه اناث پوهنتون تخار، شمولیت این پوهنتون در مرحله سوم پروسه تضمین کیفیت و اعتباردهی، ایجاد پوهنحی های کمپیوترساینس و ژورنالیزم و برنامه ماستری در پوهنحی شرعیات پوهنتون تخار و سایر موضوعات مربوط به آن پوهنتون تشکیل میداد.

پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی و سرپرست وزارت تحصیلات عالی با تشکر از علاقمندی والی تخار در جهت تقویت تحصیلات عالی در آن ولایت در رابطه به موضوعات یاد شده و میکانیزم کاری در زمینه به والی تخار معلومات مفصل ارائه نمود.

پوهنمل بالاکرزی گفت که پوهنتون تخار پیشنهادات شان را با اسناد حمایوی در موارد ذکر شده به وزارت ارائه نمایند تا پس از کارشناسی و نیازسنجی در پرتو قوانین و مقررات موجود تصامیم مقتضی در زمینه اتخاذ گردد.

سرپرست وزارت تحصیلات عالی همچنان به رئیس اداری و زیربنا های وزارت تحصیلات عالی هدایت داد تا پروژه اعمار دیوار احاطه لیلیه اناث پوهنتون تخار را با جدیت دنبال نموده و در رفع موانع اداری فرا راه پروژه یاد شده تلاش نماید.

والی تخار با قدردانی از تلاش های وزارت تحصیلات عالی در زمینه وعده داد که برای تطبیق برنامه های این وزارت در پیشرفت پوهنتون تخار از هیچ گونه سعی و تلاش دریغ نخواهد کرد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۱ - ۱۲:۳۲
Background image

نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی با انجمن دفاع از حقوق کوچی های افغانستان دیدار کرد

محرومیت و عدم دسترسی به تحصیلات عالی یک چالش ملی است، ولی به صورت ویژه جوانان قوم محترم کوچی به دلیل نبود تسهیلات در روند آموزش از نعمت تحصیل محروم ترند."

این مطلب را دکتور عباس بصیر. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۱ - ۱۲:۲۸
Background image

نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی با تعدادی از استادان پوهنتون های مرکز دیدار کرد

نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی با تعدادی از نمایندگان مردم در شورای ملی، استادان و محصلان پوهنتون های مرکزی کابل ملاقات نمود.

دکتور عباس بصیر نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۱ - ۱۱:۵۳
Background image

مشکل تعمیرات پوهنتون ملی زراعتی و تکنالوژی افغانستان مورد بحث قرار گرفت

موضوع حل معضله تعمیرات پوهنتون ملی زراعتی و تکنالوژی افغانستان امروز در نشستی میان مسوولین وزارت تحصیلات عالی و اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی مورد بحث قرار گرفت.

در این نشست دو طرف روی. . .

BACK TO NEWS