جلسه ای به منظور غنامندی و نهایی سازی اساسنامه مرکز ملی تحقیقات آب و محیط زیست دایر شد

baqir_admin
چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۰:۲۱
ل

به منظور غنامندی و نهایی سازی اساسنامه مرکز ملی تحقیقات آب و محیط زیست افغانستان، جلسه کمیته مشترک تحت رهبری معین علمی وزارت تحصیلات عالی برگزار شد.

در آغاز جلسه پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی وزارت تحصیلات عالی پیرامون مرکز یاد شده معلومات ارایه نموده گفت که هدف از تدویر این جلسه غنامندی و نهایی سازی مسوده اساسنامه مرکز ملی تحقیقات آب و محیط زیست افغانستان می باشد که در آن رییس مرکز متذکره استادان پوهنځی های انجنیری، محیط زیست، زمین شناسی، آب و محیط زیست پوهنتون های کابل و پولی تخنیک کابل و آمر حقوقی ریاست پلان، پالیسی و تقنین وزارت تحصیلات عالی اشتراک دارند.

همچنان داکتر وسیم اقبال در رابطه به فعالیت ها، چالش ها و مشکلات مرکز ملی تحقیقات آب و محیط زیست افغانستان صحبت نموده روی نهایی سازی اساسنامه و وضاحت در مورد شخصیت حقوقی این مرکز تاکید ورزید.

سپس اعضای جلسه روی مسوده اساس نامه و مواد آن که ساختار تشکیلاتی، شخصیت حقوقی و منابع مالی را شامل می گردد، بحث های همه جانبه نموده و قرار بر آن شد که مسوده یاد شده با تمام اعضای جلسه شریک ساخته شده، نظریات و پیشنهادات آن بعد از توحید در جلسه بعدی ارایه گردد.

قابل ذکر است که مرکز ملی تحقیقات آب و محیط زیست افغانستان به هدف رسیدگی به چالش های آب و محیط زیست افغانستان، به اساس پیشنهاد وزارت تحصیلات عالی و حکم مقام عالی ریاست جمهوری اسلامی افغانستان، در چارچوب وزارت تحصیلات عالی ایجاد شده است.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۰/۱/۲۳ - ۱۲:۵۵
Background image

جلسۀ شورای معینیت امور محصلان وزارت تحصیلات عالی دایر شد

جلسۀ شورای معینیت امور محصلان وزارت تحصیلات عالی تحت ریاست پوهندوی سید فرهاد شهیدزاده معین امور محصلان این وزارت  با اشتراک رییسان امور محصلان دولتی و خصوصی، ارزیابی اسناد برون مرزی،. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۱/۲۳ - ۱۲:۴۶
Background image

رییس جدید انکشاف برنامه های علمی وزارت تحصیلات عالی معرفی شد

 پوهندوی علی جان عادل به حیث رییس ریاست انکشاف برنامه های علمی وزارت تحصیلات عالی معرفی شد.

در محفل معرفی پوهندوی عادل، پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی وزارت تحصیلات عالی، با ابراز. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۱/۲۳ - ۱۲:۲۰
Background image

ورکشاپ های آموزش کارشیوه ارزیابی اجراات کارکنان خدمات ملکی در چهار پوهنتون ولایات برگزار شد

به اساس پلان ریاست منابع بشری وزارت تحصیلات عالی  در رابطه به ارتقای ظرفیت کارکنان خدمات ملکی پوهنتون ها و موسسات تحصیلات عالی دولتی ورکشاپ های آموزش کارشیوه ارزیابی اجراات کارکنان. . .

BACK TO NEWS