به منظور چگونگی فعال نمودن دوباره سیستم آوزش الکترونیکی (Afghan X)) نشستی میان نهاد های تحصیلی دولتی مرکز و زون های کشور، تحت ریاست رئیس تکنالوژی معلوماتی وزارت تحصیلات عالی برگزار گردید.

nasir_admin
یکشنبه ۱۴۰۱/۵/۲۳ - ۱۴:۷
dfdfbdfb

۱۴۴۴/۱/۱۶
۱۴۰۱/۵/۲۳

در نشست یاد شده که مسئولان پوهنتون های مرکز به صورت حضوری و نمایندگان پوهنتون های ولایات بشکل آنلاین حضورداشتند، انجنیر احمد ضیاء جبارخیل رئیس تکنالوژی معلوماتی وزارت تحصیلات عالی، در مورد فعال ساختن دوباره سیستم یاد شده صحبت نموده گفت که این سیستم در نظام گذشته به اساس یک قرارداد میان وزارت تحصیلات عالی و انستیتوت ممبی ساخته شده بود که در حال حاضر غیر فعال می باشد.
همچنان در این نشست نمایندگان پوهنتون های کشور ضمن صحبت پیرامون اهمیت این سیستم، روی فعال سازی دوباره آن تاکید نمودند.
قابل ذکر است که محصلان و سایر اشخاص می توانند از طریق این سیستم، کورس ها و برنامه های آموزشی به زبان های دری، پشتو و انگلیسی را در بخش های مختلف که از سوی اساتید افغانی گذاشته می شود دنبال و از مزایایی آن استفاده نمایند.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۱/۷/۱۱ - ۱۰:۵۰
Background image

موسسه تحصلات عالی فراه از محققین و محصلین ممتاز خویش تقدیر بعمل آورد.

در نشستی نوآوری که به ابتکار مجله تحقیقاتی وعلمی کمیته نشراتی موسسه تحصلات عالی فراه دایرگردید، از کارکرد های محصلین ممتاز و محققان این نهاد تقدیر گردید.
در این نشست مفتی نعمت الله. . .

شنبه ۱۴۰۱/۷/۹ - ۱۰:۱۵
Background image

سرپرست وزارات تحصلات عالی طی نشستی از نهاد های تحصیلی که بعد از تحول پلان های استراتیژک شان مورد تائید قرار گرفته است تقدیر بعمل آورد.

در این نشست الحاج مولوی عبدالباقی حقانی سرپرست وزارت تحصلات عالی، از نهاد های تحصیلی دولتی  لغمان، وردگ، پکتیکا و نهاد های تحصیلی خصوصی اراکوزیا، تاج، طلوع سعادت قدردانی نموده گفت که. . .

شنبه ۱۴۰۱/۷/۹ - ۱۰:۹
Background image

به منظور برگزاری بهتر کانکور عمومی سال جاری و تامین شفافیت آن، جلسه تحت ریاست سرپرست وزارت تحصیلات عالی دایر شد.

الحاج مولوی عبدالباقی حقانی سرپرست وزارت تحصیلات عالی در حالیکه شماری از مسئولان ادارات مرکزی این وزارت نیز حضورداشتند، طی جلسه که از طریق ویدیو کنفرانس با مسئولان و نمایندگان نهاد های. . .

BACK TO NEWS