به منظور تقویت و بلند بردن مهارت های زبان عربی فاضلان کرام جامعه عبدالله بن مسعود رضی الله عنه و ابراهیم النخعی رحمة الله علیه کورس زبان عربی در جامعه عبدالله بن مسعود رضی الله عنه دایر شد.

ameen_admin
چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۰:۹
trerteerer

در این کورس که بیشتر از ۱۵۰ تن فاضلان تخصصات جامعات عبدالله بن مسعود رضی الله عنه و ابراهیم النخعی رحمة الله علیه ولایت کندهار اشتراک نموده اند، دروس شان مطابق تقسیم اوقات تهیه شده از جانب اساتید مجرب جامعه عبدالله بن مسعود رضی الله عنه به پیش برده می شود. 
شیخ عبدالماک نیازی رئیس تخصصات جامعه عبدالله بن مسعود رضی الله عنه ضمن ارایه معلومات پیرامون جامعه یاد شده، در مورد هدف از برگزاری کورس زبان عربی در این جامعه گفت: « به اساس نیازی سنجی سالانه خویش که ما انجام دادیم برای تقویت مهارت های زبان عربی فاضلان کرام این جامعه نیازی جدی محسوس می گردید که خوشبختانه با حمایت رهبری وزارت تحصیلات عالی توانستیم کورس ۴۰ روزه زبان عربی را به همکاری استادان این نهاد علمی راه اندازی نمائیم.»
شیخ نیازی اضافه نموده گفت از آنجایکه تمامی مضامین و دروس تخصصات این نهاد به زبان عربی می باشد بناَ لازم است که فاضلان ما با اصول و قواعد زبان عربی تسلط کامل داشته باشند تا بتوانند در رشته خویش آنچنانیکه لازم است تحصیل و مصدر خدمت به خود و جامعه خویش گردند.
به گفته رئیس تخصصات جامعه عبدالله بن مسعود رضی الله عنه نظر به ارزیابی های که صورت گرفته است فاضلان کرام با علاقمندی خاص به دروس کورس حاضر شده و برنامه های درسی را که از جانب اساتید برای شان داده می شود به صورت منظم تعقیب می نمایند که تا کنون نتایج خوبی در قبال داشته است.موصوف همچنان گفت که ما در نظر داریم تا چنین برنامه ها را در تمام زون های کشور راه اندازی نمائیم.
همچنان فاضلان کرام شامل در این کورس ضمن سپاسگزاری از رهبری وزارت تحصیلات عالی و جامعه عبدالله بن مسعود، برگزاری کورس تقویت زبان عربی را یک نیاز جدی برای شان عنوان نموده اظهارداشتند که کورس متذکره در راستای بلند بردن مهارت های زبان عربی شان خیلی مهم و حیاتی می باشد.
قابل ذکر است که جامعه عبدالله بن مسعود رضی الله عنه دارای پنج تخصص بوده که تخصصات آن معادل درجه ماستری می باشد. 

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱/۱ - ۱۱:۸
Background image

جلسۀ نوبتی شورای معینیت امور محصلان وزارت تحصیلات عالی، تحت ریاست مفتی محمد طاهر احمد معین امور محصلان این وزارت امروز دایر گردید.

در آغاز جلسه معین امور محصلان وزارت تحصیلات عالی در رابطه به برنامه ها و پلان های معینیت امور محصلان وزارت تحصیلات عالی صحبت نموده از مسئولان ادارات مرکزی این وزارت خواست که مطابق. . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۹ - ۹:۳
Background image

به منظور آشنایی کارمندان وزارت تحصیلات عالی با کار شیوه ارزیابی اجراات سالانه، ورکشاپ سه روزه از سوی اداره اصلاحات اداری و خدمات ملکی در تالار کنفرانس های این وزارت دایر شد.

در آغاز ورکشاپ یاد شده مولوی حافظ محمد حامد حسیب معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی پیرامون ارزش علم صحبت نموده گفت که در هر مرحله زندگی انسان به کسب علم نیاز دارد. موصوف همچنان از. . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۹ - ۴:۴۵
Background image

تفاهمنامه همکاری به منظور تطبیق پروسه های ساده سازی شده وزارت تحصیلات عالی، میان مسئولان وزارت تحصیلات عالی و اداره اصلاحات اداری و خدمات ملکی امضا شد.

تفاهمنامه متذکره توسط شیخ الحدیث مولوی نداء محمد ندیم سرپرست وزارت تحصیلات عالی و مولوی عبدالحنان عارف الله رئیس اداره اصلاحات اداری و خدمات ملکی به امضا رسید.
سرپرست وزارت تحصیلات عالی. . .

BACK TO NEWS