به منظور تقویت و بلند بردن مهارت های زبان عربی فاضلان کرام جامعه عبدالله بن مسعود رضی الله عنه و ابراهیم النخعی رحمة الله علیه کورس زبان عربی در جامعه عبدالله بن مسعود رضی الله عنه دایر شد.

ameen_admin
چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۰:۹
trerteerer

در این کورس که بیشتر از ۱۵۰ تن فاضلان تخصصات جامعات عبدالله بن مسعود رضی الله عنه و ابراهیم النخعی رحمة الله علیه ولایت کندهار اشتراک نموده اند، دروس شان مطابق تقسیم اوقات تهیه شده از جانب اساتید مجرب جامعه عبدالله بن مسعود رضی الله عنه به پیش برده می شود. 
شیخ عبدالماک نیازی رئیس تخصصات جامعه عبدالله بن مسعود رضی الله عنه ضمن ارایه معلومات پیرامون جامعه یاد شده، در مورد هدف از برگزاری کورس زبان عربی در این جامعه گفت: « به اساس نیازی سنجی سالانه خویش که ما انجام دادیم برای تقویت مهارت های زبان عربی فاضلان کرام این جامعه نیازی جدی محسوس می گردید که خوشبختانه با حمایت رهبری وزارت تحصیلات عالی توانستیم کورس ۴۰ روزه زبان عربی را به همکاری استادان این نهاد علمی راه اندازی نمائیم.»
شیخ نیازی اضافه نموده گفت از آنجایکه تمامی مضامین و دروس تخصصات این نهاد به زبان عربی می باشد بناَ لازم است که فاضلان ما با اصول و قواعد زبان عربی تسلط کامل داشته باشند تا بتوانند در رشته خویش آنچنانیکه لازم است تحصیل و مصدر خدمت به خود و جامعه خویش گردند.
به گفته رئیس تخصصات جامعه عبدالله بن مسعود رضی الله عنه نظر به ارزیابی های که صورت گرفته است فاضلان کرام با علاقمندی خاص به دروس کورس حاضر شده و برنامه های درسی را که از جانب اساتید برای شان داده می شود به صورت منظم تعقیب می نمایند که تا کنون نتایج خوبی در قبال داشته است.موصوف همچنان گفت که ما در نظر داریم تا چنین برنامه ها را در تمام زون های کشور راه اندازی نمائیم.
همچنان فاضلان کرام شامل در این کورس ضمن سپاسگزاری از رهبری وزارت تحصیلات عالی و جامعه عبدالله بن مسعود، برگزاری کورس تقویت زبان عربی را یک نیاز جدی برای شان عنوان نموده اظهارداشتند که کورس متذکره در راستای بلند بردن مهارت های زبان عربی شان خیلی مهم و حیاتی می باشد.
قابل ذکر است که جامعه عبدالله بن مسعود رضی الله عنه دارای پنج تخصص بوده که تخصصات آن معادل درجه ماستری می باشد. 

آخرین اطلاعیه ها

دوشنبه ۱۴۰۳/۱/۲۰ - ۸:۴۱
Background image

اطلاعیه عام تصمیم اعطای قرارداد


بدین وسیله به تأسی از فقره (2) ماده چهل و سوم قانون تدارکات به اطلاع عموم رسانیده می شود، وزارت تحصیلات عالی در نظر دارد، پروژه تهیه وتدارک وسایل، تجهیزات و مواد لابراتواری  پوهنحی . . .

دوشنبه ۱۴۰۳/۱/۲۰ - ۸:۳۹
Background image

اطلاعیه عام تصمیم اعطای قرارداد


بدین وسیله به تأسی از فقره (2) ماده چهل و سوم قانون تدارکات به اطلاع عموم رسانیده می شود، وزارت تحصیلات عالی در نظر دارد، پروژه تهیه وتدارک وسایل، تجهیزات و مواد لابراتواری  پوهنحی های . . .

دوشنبه ۱۴۰۳/۱/۲۰ - ۸:۳۸
Background image

اطلاعیه عام تصمیم اعطای قرارداد

بدین وسیله به تأسی از فقره (2) ماده چهل و سوم قانون تدارکات به اطلاع عموم رسانیده می شود، وزارت تحصیلات عالی در نظر دارد، پروژه تهیه وتدارک وسایل، تجهیزات و مواد لابراتواری  پوهنحی . . .

بازگشت به اطلاعیه ها

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۳/۱/۱۵ - ۵:۳۷
Background image

ّطیاره درون که سوی محصلین پوهنتون ننگرهار ساخته شده است، به نمایش گذاشته شد.


این طیاره درون مادل F22 که از کاغذ کاک توسط عبدالباسط سمیر و محصلان دیگر پوهنځی ساینس پوهنتون ننگرهار به رهنمایی استادان شان ساخته شده است، قادر است که به ارتفاع 500 متر و فاصله یک. . .

یکشنبه ۱۴۰۳/۱/۱۲ - ۱۰:۴۱
Background image

معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی در دفتر کارش با داکتر محمد تاهون رئیس بخش عاجل سازمان صحی جهان دیدار کرد.


در این دیدار مولوی حافظ محمد حامد حسیب معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی در حالیکه روسای پوهنتون طبی کابل و شفاخانه تدریسی علی آباد نیز حضورداشتند، پیرامون تجهیز شفاخانه های تدریسی. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۱/۹ - ۱۰:۴۵
Background image

معین علمی وزارت تحصیلات عالی در دفتر کارش با معاون یوناما در افغانستان و سرپرست یونسکو دیدار کرد.


دوکتور لطف الله خیر خواه معین علمی وزارت تحصیلات عالی در کنار خوش آمدید گویی به نماینده گان یاد شده، در رابطه به امور جاری وزارت تحصیلات عالی معلومات داده و گفت که ما با بودجه خویش. . .

BACK TO NEWS