اعلامیه وزارت تحصیلات عالی در پیوند به آغاز دروس حضوری در نهاد‌های تحصیلات عالی دولتی و خصوصی کشور

baqir_admin
g

جلسه شورای رهبری وزارت تحصیلات عالی با اشتراک هیات رهبری، رییسان ادارات مرکزی وزارت، رییسان پوهنتون‌های دولتی و رییس اتحادیه پوهنتون‌ها و موسسات تحصیلات عالی خصوصی به صورت حضوری و مجازی دایر گردید.

در این جلسه که تحت ریاست دکتور عباس بصیر وزیر تحصیلات عالی دایر شد، پیرامون وضعیت صحی ناشی از ویروس کرونا در پرتو گزارش و طرح وزارت محترم صحت عامه بحث صورت گرفت. در جلسه پس از ارایه نظریه‌ها و پیشنهادات اعضای مجلس، فیصله‌های ذیل اتخاذ شد.

  1. در ولایاتی که به اساس گزارش وزارت محترم صحت عامه میزان مثبت بودن تست‌های لابراتواری کرونا کمتر از 35 فیصد تثبیت گردیده است( کابل، کندز، نیمروز، دایکندی، بلخ، بادغیس، کندهار، نورستان، سمنگان، پنجشیر و جوزجان) دروس حضوری نهاد‌های تحصیلات عالی دولتی پس از ختم واکسیناسیون به تاریخ 16 اسد سال جاری با رعایت تمام تدابیر وقایوی آغاز گردد.
  2. نهاد‌های تحصیلات عالی خصوصی در ولایات ذکر شده چون محصل بیرون از آن ولایت را ندارند، در صورتی که پروسه واکسیناسیون را تطبیق نموده باشند می‌توانند سر از چهارم اسد سال جاری دروس حضوری‌شان را آغاز نمایند.
  3. از آن جائیکه ورود محصلان از نقاط مختلف کشور در نهاد‌های تحصیلات عالی دولتی به ویژه لیلیه‌ها نگرانی‌های را از بابت گسترش ویروس کرونا ایجاد نموده است بنابر‌آن فیصله گردید تا واکسین کرونا از جانب وزارت محترم صحت عامه بالای تمام محصلان طی دو هفته آینده تطبیق گردد. محصلان می‌توانند با مراجعه به مراکز صحی و یا پوهنتون‌های مربوط‌شان واکسین کرونا را دریافت نمایند.
  4. در ختم مرحله واکسیناسیون در ولایات یاد شده تنها محصلانی که کارت واکسین را با خود داشته باشند اجازه ورود به پوهنتون‌های دولتی مربوط خویش را خواهند داشت.
  5. پوهنتون‌ها و موسسات تحصیلات عالی دولتی و خصوصی سایر ولایات نیز مکلف اند تا برنامه واکسین کرونا را در مدت 15 روز تطبیق نمایند و تا زمانی که میزان مثبت بودن تست‌های لابراتواری مبتلایان کرونا در ولایات مربوط شان کمتر از 35 فیصد از جانب وزارت صحت عامه گزارش داده نشود دروس‌شان به گونۀ غیر حضوری ادامه میابد.

 در جلسه شورای رهبری به هیات رهبری پوهنتون‌ها و موسسات تحصیلات عالی دولتی و خصوصی هدایت داده شد تا مطابق فیصله‌های فوق سیستم دروس‌شان را عیار نموده و در تطبیق واکسین کرونا با وزارت صحت عامه همکاری لازم نمایند.

همچنان به پوهنتون علوم طبی کابل ابوعلی سینا هدایت داده شد تا با هماهنگی وزارت محترم صحت عامه در تطبیق واکسیناسیون  محصلان همکاری همه جانبه نمایند.

آخرین اطلاعیه ها

شنبه ۱۴۰۰/۶/۲۷ - ۶:۵۵
Background image

رؤسا و مؤسسين محترم پوهنتونهای خصوصی!

السلام علیکم ورحمه الله وبرکاته

  امیدواریم که در همه امور دینی و دنیوی خود  شاد و موفق باشید.

 

 به دلیل شیوع ویروس کرونا و تحولات مثبت اخیر در کشور، درسهای سمستر فعلی مختل شده و به . . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۶/۲۵ - ۴:۳۷
Background image

اعلامیه وزارت تحصیلات عالی

قابل توجه هموطنان عزیز و رسانه های محترم!

به اطلاع هموطنان عزیز رسانیده می‌شود که  شیخ عبدالباقی حقانی سرپرست وزارت تحصیلات عالی، هیچ گونه صفحه رسمی به‌ نام شان در رسانه های اجتماعی . . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۶/۲۵ - ۴:۹
Background image

اعلامیه وزارت تحصیلات عالی در رابطه به نشر یک طرح جعلی در رسانه های اجتماعی

به اطلاع هموطنان گرامی رسانیده می شود که به صورت جعلی طرحی از آدرس وزارت تحصیلات عالی مبنی بر چگونگی آغاز دروس پوهنتون های دولتی از طریق بعضی رسانه های اجتماعی به نشر رسیده است.

وزارت . . .

بازگشت به اطلاعیه ها