از روز بیرق ملی در وزارت تحصیلات عالی گرامیداشت بعمل آمد

baqir_admin
پنجشنبه ۱۴۰۰/۵/۷ - ۱۱:۳۷
ل

 "پرچم ملی سه رنگ افغانستان؛ نماد جمهوریت، برابری، اقتدار، عزت، غرور و همبستگی میان مردمان این مرزبوم می باشد که باید از آن حفاظت و پاسداری نمود."

این مطلب را دکتور عباس بصیر وزیر تحصیلات عالی در حالیکه هیات رهبری و شماری از کارمندان این وزارت حضور داشتند، در مراسم ویژه ی که به مناسبت هفتم اسد روز ملی پرچم  در وزارت تحصیلات عالی برگزار شد، بیان نمود.

در این مراسم دکتور عباس بصیر وزیر تحصیلات عالی ضمن تبریکی این روز؛ پرچم ملی را نماد جمهوریت، برابری اقتدار، عزت، غرور و همبستگی میان مردمان این مرزبوم خوانده گفت که این پرچم برای مردم ما خیلی اهمیت داشته و زمانیکه در میادین بین المللی از جانب ورزشکاران و سایر افتخار آوران ما به اهتزاز در میاید همه خود را متعلق به آن دانسته؛ احساس غرور و مباهات می کنیم .

وزیر تحصیلات عالی هم چنان با ادای احترام به قطعه محافظت وزارت تحصیلات عالی، نیرو های امنیتی و دفاعی کشور را حافظ و نگهدار پرچم ملی، تمامیت ارضی و ارزش های جمهوریت عنوان نموده از قربانی های آنان ستایش و قدردانی کرد.

مراسم با بر افراشتن پرچم ملی سه رنگ کشور توسط وزیر تحصیلات عالی و دعای پیشرفت، ترقی و آبادی کشور خاتمه یافت.

قابل ذکر است که به اساس هدایت مقام عالی ریاست جمهوری اسلامی افغانستان و ارج گذاشتن به پرچم ملی کشور، هفتم اسد بنام روز بیرق ملی نامگذاری شده و از این روز همه ساله بخاطر استحکام هر چه بیشتر وحدت و همدلی میان مردمان این مرز و بوم و به نمایش  گذاشتن احساسات حب الوطن، در سراسر کشور با مراسم خاص تجلیل بعمل میاید.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۶/۲۱ - ۴:۲۲
Background image

ده ها تن از متعلمان مدارس دینی و محصلان حمایت شان را از برنامه های ا.ا.ا طی یک گرد همایی اعلام نمود

ده ها تن از زنان و دختران اعم از متعلمان مدارس دینی، محصلان و سایر اقشار جامعه طی یک گردهمایی در پوهنتون تعلیم و تربیه کابل حمایت شان را از برنامه های ا.ا.ا در رابطه به تحصیل غیر مختلط. . .

شنبه ۱۴۰۰/۶/۲۰ - ۴:۷
Background image

رئیس جدید التقرر ریاست منابع بشری وزارت تحصیلات عالی معرفی شد

محمد ادریس ابوبکر به حیث رئیس جدید التقرر ریاست منابع بشری وزارت تحصیلات عالی به کارمندان این ریاست معرفی و به کار آغاز نمود.

در محفل معرفی آقای ابوبکر، سرپرست معینان مالی و اداری و. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۶/۱۶ - ۱۱:۳
Background image

رئیس جدید التقرر ریاست اطلاعات، نشرات و روابط عامه وزارت تحصیلات عالی معرفی شد

دوکتور دلاور سیلاب به حیث رئیس جدید التقرر ریاست اطلاعات، نشرات و روابط عامه وزارت تحصیلات عالی امروز به کارمندان این ریاست معرفی و به کار آغاز نمود.

در محفل معرفی دکتور دلاور سیلاب. . .

BACK TO NEWS