پوهنځی های طب، انجنیری و زراعت در پوهنتون بین المللی اسلامی افغان با حضورداشت شماری از اعضای کابینه افتتاح و به محصلان جدید الشمول این پوهنځی ها خوش گفته شد.

nasir_admin
یکشنبه ۱۴۰۲/۸/۲۸ - ۴:۴۹
41185252


محفلی که به این مناسبت در پوهنتون بین المللی اسلامی افغان با حضوراشت سرپرستان وزارت های تحصیلات عالی، شهرسازی و مسکن و مخابرات و تکنالوژی معلوماتی و معینان وزارت تحصیلات عالی برگزار شد، شیخ الحدیث مولوی نداء محمد ندیم سرپرست وزارت تحصیلات عالی ضمن خوش آمدید به محصلان جدید الشمول، از افتتاح سه پوهنځی در این پوهنتون ابراز خرسندی نمود.
وی اضافه نموده گفت: « امارت اسلامی افغانستان به تربیه و آموزش متخصصین متعهد بوده و تلاش می نماید که زمینه های تحصیلات عالی معیاری را در کشور برای استادان و جوانان افغان فراهم نماید.»
سرپرست وزارت تحصیلات عالی همچنان گفت که جامعه ما به متخصصان امور در هر بخش نیاز دارد تا مشکلات جامعه و کشور از طریق این متخصصان مرفوع گردد. وی همچنان از جوانان افغان خواست که به نظام تحصیلات عالی کشور شان باور نموده و از سفر های پر خطر به کشور های دور و نزدیک پرهیز نمایند.
سپس مولوی نجیب الله حقانی سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی با اشاره به ارزش علم عالم در جامعه روی از میان برداشتن فاصله میان علوم دینی و عصری تاکید کرد.
مولوی حمد الله نعمانی سرپرست وزارت شهرسازی و مسکن نیز پیرامون مزایایی علم و دانش در جامعه انسانی و مسئولیت های انسان منحیث اشرف مخلوقات در روی زمین صحبت های همه جانبه نمود.
پوهندوی دکتور رفیع الله عطا سرپرست پوهنتون بین المللی اسلامی افغان از جمله سخنرانان دیگر این محفل بود که در مورد پوهنتون متذکره معلومات ارایه کرد. 
وی گفت پوهنتون بین المللی اسلامی افغان در حال حاضر دارای ۱۱ برنامه فوق لیسانس بوده که ۴ برنامه دکتورا و ۸ برنامه ماستری شامل آن می باشد.
قابل ذکر است که پوهنتون بین المللی اسلامی افغان، از جمله نخستین پوهنتون بین المللی در سطح کشور می باشد که برنامه های فوق لیسانس در آن  تدریس می گردد.
شنبه مورخ:
۵/۵/۱۴۴۵ هـ ق ۲۷/۸/۱۴۰۲ هـ ش ۱۸/۱/۲۰۲۳ م

آخرین اطلاعیه ها

چهارشنبه ۱۴۰۲/۹/۸ - ۱۰:۳۷
Background image

اعــــلان برنده گی 


    
تاریخ:      08/09/1402  مطابق به:      16/05/۱۴۴۵
عنوان: اعلان برنده گی پروژه بازسازی و نوسازی میدان فوتبال و ساخت سرک دوش در اطراف میدان فوتبال پوهنتون تعلیم وتربیه کابل 
شماره . . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۹/۸ - ۱۰:۳۵
Background image

اعــــلان برنده گی  


تاریخ:       08/09/1402  مطابق به:     16/05/۱۴۴۵
عنوان: اعلان برنده گی پروژه ترمیم تعمیر جمنازیوم پوهنتون تعلیم وتربیه کابل
شماره دعوتنامه داوطلبی: MOHE/KEU/1402/NCB/W-03
شرکت محترم . . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۹/۸ - ۱۰:۳۴
Background image

اعــــلان برنده گی  

 

تاریخ:     08/09/1402  مطابق به:       16/05/۱۴۴۵
عنوان: اعلان برنده گی پروژه اعمار سایه بان در پارکینگ وسایط پوهنتون تعلیم وتربیه کابل
شماره دعوتنامه داوطلبی: MOHE/KEU/1402/NCB/W-07 . . .

بازگشت به اطلاعیه ها

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۲ - ۱۳:۳۴
Background image

پروسه‌ی امتحان رقابتی بست‌ های اداری پوهنتون‌ های تخار و بدخشان با حضورداشت هیت وزارت تحصیلات عالی به رهبری شیخ عبدالله سیحان مشاور حقوقی وزارت تحصیلات عالی، نمایندگان ولایت تخار، رهبری پوهنتون‌های تخار و بدخشان و داوطلبان واجد شرايط در سالون جمنازیوم ورز

 

طی این پروسه مولوی نظر محمد نیازی، رییس پوهنتون بدخشان در مورد شفافیت امتحان و سپردن امانت به اهل آن به داوطلبان اطمینان داده گفت: در ۲۴ بست که در این دو پوهنتون به رقابت آزاد گذاشته. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۲ - ۱۳:۲۱
Background image

سرپرست وزارت تحصیلات عالی از شفاخانه کادری پوهنتون هرات دیدن نمود.

 

شیخ الحدیث مولوی نداء محمد ندیم صاحب سرپرست وزیر تحصیلات عالی در این دیدار موجودیت شفاخانه کادری را برای محصلین پوهنځی طبی اساسی و ضروری خواند.

موصوف همچنان گفت: « وزارت تحصیلات. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۲ - ۸:۹
Background image

از ۸۰ تن داوطلب برای ۱۱ بست خالی اداری موسسه تحصیلات عالی ارزگان امتحان اخذ شد.


هیتی به رهبری الحافظ انجنیر روح الله روحانی رییس اطلاعات، نشرات و روابط عامه وزارت تحصیلات عالی از جریان این امتحان نظارت کرد و به اشتراک کننده گان آرزوی کامیابی نموده و از شفافیت کامل. . .

BACK TO NEWS