واحد تغذی شفاخانه تدریسی علی آباد و لابراتوار دیپارتمنت تغذی پوهنتون علوم طبی کابل ابوعلی ابن سینا گشایش یافت

baqir_admin
چهارشنبه ۱۴۰۰/۱/۱۸ - ۱۲:۳۱
ل

واحد تغذی شفاخانه تدریسی علی آباد و لابراتوار دیپارتمنت تغذی پوهنتون علوم طبی کابل ابوعلی ابن سینا توسط دکتور عباس بصیر وزیر تحصیلات عالی گشایش یافت.

 در محفلی به این مناسبت که رییسان شفاخانه تدریسی علی آباد و پوهنتون علوم طبی کابل ابوعلی ابن سینا و شماری از متخصصان دیپارتمنت تغذی حضور داشتند، وزیر تحصیلات عالی بر حمایت از توسعه این بخش در شفاخانه تدریسی علی آباد تأکید ورزید.

 دکتور عباس بصیر  ضمن اشاره به اهمیت ترویج دانش کارگیری از غذای سالم و بهداشتی، افتتاح دیپارتمنت واحد تغذی در شفاخانه تدریسی علی آباد را یک زمینه خوب برای تحقیقات علمی در بخش تغذی سالم خوانده گفت:" قدرت آدمی وابسته به کیفیت غذای است که استفاده می کند و تغذیۀ سالم باعث کاهش بیماری، زندگی رضایت بخش و جلوگیری از پیریِ زود رس می شود."

 وزیر تحصیلات عالی تلاش های پوهنتون علوم طبی کابل ابوعلی ابن سینا و شفاخانه تدریسی علی آباد را ارزشمند خواند و گفت که اگر این تلاش ها ادامه پیدا کند و کیفیت و توانمندی در این بخش همچنان تثبیت شود، وزارت تحصیلات عالی آماده است تا دپیارتمنت تغذی را در این پوهنتون به پوهنځی ارتقا دهد.

 وی هم چنان از پروژۀ تغذی اتحادیۀ اروپا جهت تمویل این برنامه سپاسگزاری کرد و هم چنان خواستار تداوم حمایت از این بخش شد.

 پوهاند دکتور وحیدالله مومند رییس پوهنتون علوم طبی کابل ابوعلی ابن سینا نیز پیرامون تغذیه سالم از نقطه نظر اسلام و طب صحبت کرد و  تمویل و تجهیز واحد تغذی شفاخانه تدریسی علی آباد و لابراتوار دیپارتمنت تغذی پوهنتون علوم طبی کابل ابوعلی ابن سینا را توسط پروژه تغذی اتحادیۀ اروپا یک گام ارزنده خواند.

 وی گفت که لابراتوارها دستگاه های پژوهشی استند که دکتوران شفاخانه علی آباد و پوهنتون علوم طبی کابل ابوعلی ابن سینا می توانند حد اعظم استفاده را از آن بکنند.

 داکتر احمد ولی امینی نمایندۀ پروژۀ تغذی اتحادیۀ اروپا نیز در زمینه صحبت کرد و گفت که این پروژه با جلب کمک های بین المللی همیشه در بخش تأمین غذای بیماران کمک کرده و هم چنان برای تداوم حمایت از دیپارتمنت تغذی پوهنتون علوم طبی کابل و شفاخانه تدریسی علی آباد طی سال جاری برنامه های متفاوت خواهد داشت.

 گفتنی است که دیپارتمنت تغذی علوم طبی کابل ابو علی ابن سینا هم چنان با حمایت پروژۀ تغذی اتحادیۀ اروپا، شماری از دکتوران خویش را جهت آموزش های دراز مدت به پوهنتون طبی تهران فرستاده و چهار تن از دکتوران این پوهنتون نیز در بخش تغذی از دانشگاه علوم پزشکی تهران در مقطع ماستری و دکتورا اسناد فراغت بدست آورده اند.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۰ - ۱۰:۵۶
Background image

نور احمد درویش معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی از تیم توزیع تذکره برقی در پوهنتون کابل ستایش به عمل آورد

 معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی از تیم توزیع تذکرۀ الکترونیکی در پوهنتون کابل ستایش کرد و مدیریت آنان را جهت تسریع روند توزیع تذکره و ایجاد سهولت برای مراجعه کنندگان سودمند خواند.. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۰ - ۱۰:۳
Background image

وزیر تحصیلات عالی با عضو کمیسیون نظارت بر تطبیق قانون اساسی دیدار کرد

دکتور عباس بصیر وزیر تحصیلات عالی با عبدالله شفاهی عضو کمیسیون نظارت بر تطبیق قانون اساسی دیدار نمود.

 هدف از این دیدار را چگونگی راه اندازی برنامه های مشترک در راستای آگاهی دهی از. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۰ - ۶:۴
Background image

قرار است زمینه برنامه های ماستری زبان و ادبیات پشتو در پوهنتون های بزرگ کشور فراهم گردد

قرار است  بر مبنی اسناد تقنینی برنامه ماستری مشترک میان پوهنتون های بزرگ کشور با کیفیت عالی و معیاری ایجاد گردد که در اولین ابتکار  به اساس یک تفاهمنامه مشترک 7 جانبه میان پوهنتون های. . .

BACK TO NEWS