اطلاعیه وزارت تحصیلات عالی

baqir_admin
ل

با تأسی از فیصله نمبر 25 مؤرخ 26/8/1399 کابینه جمهوری اسلامی افغانستان و با در نظر داشت موج دوم ویروس کرونا تمام پوهنتون ها و مؤسسات تحصیلات عالی دولتی و خصوصی کشور در مقاطع لیسانس، ماستری و دکتورا از تاریخ 8 قوس الی 15 حوت سال جاری رخصت می باشند.

پوهنتون ها و مؤسسات تحصیلات عالی خصوصی که دروس غیر حضوری شان را از طریق سیستم های آموزشی ستندرد از قبيل(ZOOM, HELMS, CANVAS) و سایر LMS های معیاری تدویر و رضایت محصلان را کسب نمایند، می توانند در بدل ارایه خدمات تحصیلی فیس دریافت کنند؛ اما نهاد های تحصیلات عالی خصوصی که فاقد سیستم های ستندرد آموزشی انلاین اند و امکانات تدویر دروس غیر حضوری با کیفیت را ندارند، دروس محصلان را الی 15 حوت تعطیل و حق اخذ فیس را در جریان ایام رخصتی ندارند و مکلف به تکمیل کریدت های باقیمانده محصلان بعد از 15 حوت 1399 می باشند.

قابل ياد آوريست كه پروسه دروس غير حضوري (انلاين)تمام نهاي هاي خصوصي از سوي رياست نظارت و ارزيابي وزارت تحصيلات عالي افغانستان نظارت و گزارش آن به شوراي رهبري وزارت ارايه خواهد شد.

همچنان در جلسه که هفته پیش با رهبری اتحادیه موسسات تحصیلات عالی خصوصی صورت گرفت ، آنان ضمن توافق بر تداوم دروس غير حضوري از طريق سيستم هاي ياد شده  تقاضای حمایت از سکتور تحصیلات عالی خصوصی را در جریان ایام تعطيلي نمودند که در جلسه فیصله به عمل آمد تا تقاضای قانونی شان را طی پیشنهادی به مقام وزارت تحصیلات عالی ارایه نمایند و وزارت تحصيلات عالي در پرتو اصول و قوانین نافذه به آن رسیدگی خواهد نمود.

آخرین اطلاعیه ها

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۴ - ۷:۴۳
Background image

اطلاعیه تبدیلی پوهنتون ها و موسسات تحصیلات عالی خصوصی وزارت تحصیلات عالی

تبدیلی محصلان از پوهنتون ها و موسسات تحصیلات عالی خصوصی وزارت تحصیلات عالی مطابق به مقرره آموزشی دوره لیسانس و فیصله مورخ ۸/۹/۱۳۹۹ شورای معینیت محترم امور محصلان تحت شرایط ذیل صورت گرفت . . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۹/۳۰ - ۸:۵۰
Background image

اطلاعیه تبدیلی پوهنتون های دولتی وزارت تحصیلات عالی

مطابق به مقرره آموزش دوره لیسانس و فیصله مورخ 18/9/1399 شورای معینیت امور محصلان تبدیلی های محصلان تحت شرایط ذیل صورت می گیرد:  

1- تبدیلی طبقه اناث به اساس موافقه هر دو نهاد تحصیلی و . . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۹/۱۲ - ۸:۲۹
Background image

اطلاعیه وزارت تحصیلات عالی

به اطلاع آنعده از فارغ التحصیلان رشته زبان و ادبیات ازبیکی که قبلا اسناد ایشان از طریق پوهنتون علی شیر نوایی کشور ازبیکستان طی مراحل شده و یکتعداد آنها جهت تاییدی اسناد خویش به وزارت . . .

بازگشت به اطلاعیه ها