معین امور محصیلان وزارت تحصیلات عالی دفاتر کاری ریاست امور محصیلان دولتی را بررسی کرد

baqir_admin
دوشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۲:۱۷
ل

پوهندوی سید فرهاد شهیدزاده معین امور محصلان وزارت تحصیلات عالی از دفاتر کاری و شیوه عرضه خدمات کارمندان اداری ریاست‌ امور محصلان دولتی و ارزیابی و معادلت سازی اسناد خارج مرز نظارت و بررسی کرد.

در حالی که پوهنوال محمد شریف امین رئیس امور محصلان دولتی، صبغت الله سایق آمر عمومی دفاتر پذیرش نیز حضور داشتند، معین امور محصلان وزارت تحصیلات عالی از دفاتر کاری، روند تحویل گیری و تحویل دهی اسناد با ملاحظۀ تاریخ وارده و صادره، مدت زمان اجراآت و فاصلۀ زمانی طی مراحل اسناد ظرف روزهای کاری نظارت و بررسی کرد.

پوهندوی سید فرهاد شهیدزاده در عین حال، نقطه نظرات، ملاحظات و پیشنهادات مراجعین را نیز استماع نموده و به آنان اطمینان داد که برای بهبود فضای کار در بخش امور محصلان، برنامه های روی دست است که تا بر پایۀ آن پاسخ‌گوی، سرعت و شفافیت در زمینه اجراآت کاری در مدت زمان متناسب با حجم کار بیشتر از پیش شود.

معین امور محصلان پس از بررسی شیوه اجراآت و فرایند امور اداری و رسیدگی به مشکلات مراجعین، طی نشست جداگانه با شماری از مسوولان بخش امور محصلان به منظور بهبود امور کاری و رسیدگی به کار های مراجعین، نظم، سرعت، شفافیت و پاسخگویی در زمینۀ اجراآت کاری صحبت کرد و هدایت داد تا با آسیب شناسی از فرایند امور اداری، یک طرح جامع برای بهبود کار در راستای طی مراحل اسناد تحصیلی، تصدیق و تأیید مکتوب های فراغت محصلان و پاسخ استعلام های ادارات ذیربط، با درنظر داشت آمار، جدول و سنجش حجم کار به دفتر معینیت امور محصلان ارایه دهند، تا در جلسات شورای رهبری و شورای معینیت امور محصلان به هدف زمان‌بندی و ایجاد سهولت های کاری در روند عرضه خدمات معیاری، روی آن بحث صورت بگیرد.

با ملاحظۀ تاریخ وارده و صادره اسناد و مکاتیب ریاست امور محصلان، دیده می شود که به صورت میان‌گین روزانه بیش از 300 اسناد به بخش امور محصلان دولتی وزارت تحصیلات عالی وارد می شود که کارِ بیش از 60  درصد آن طی همان روز اجرا و بقیه تا ساعت دُو  پس از چاشت روز بعد تحویل داده می شود.

  پوهنوال محمد شریف رئیس امور محصلان دولتی گفت که ریاست امور محصلان دولتی یکی از ادارات پر ازدحام وزارت تحصیلات عالی است که به گفته وی با داشتن 30 تن کارمند، روزانه به صورت میان‌گین 300 اسناد مراجعان را طی مراحل و سپس تحویل می دهند.

 پوهنوال محمد شریف افزود که نسبت به گذشته سرعت و کیفیت کار در این ریاست بالاترشده و همواره تلاش می شود تا مسیر طی مراحل اسناد کوتاه تر و سهولت های بیشتر از پیش در این بخش ایجاد گردد.

تازه خبرونه

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۲/۲۱ - ۵:۵
Background image

مالي او اداري معین نور احمد دروېش په کابل پوهنتون کې د برېښنایي پېژندپاڼو وېشلو ټیم وستایه

 د لوړو زده کړو وزارت مالي او اداري معین په کابل پوهنتون کې د برېښنایي پېژندپاڼو د وېشلو ټیم وستایه او د پېژندپاڼو وېشلو او خلکو د ښو اسانتیاوو رامنځته کولو په برخه کې یې د هغوی مدیریت. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۰ - ۱۰:۳۲
Background image

د لوړو زده کړو وزیر د اساسي قانون پر پلي کېدو د څار کمېسیون له غړي سره وکتل

د لوړو زده کړو وزیر دوکتور عباس بصیر د اساسي قانون پر پلي کېدو د څار کمېسیون له غړي عبدالله شفاهي سره ولیدل.

د دغې لیدنې موخه له اساسي قانون څخه د تحصیلي بنسټونو د خبرولو پروګرامونو. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۰ - ۶:۹
Background image

په پام کې ده چې د هېواد په لویو پوهنتونونو کې د پښتو ژبې او ادبیاتو د ماسټري پروګرامونو ته لار هواره شي

په پام کې ده چې د تقنیني اسنادو پر بنسټ د هېواد لویو پوهنتونونو تر منځ د ماسټرۍ ګډ پروګرام په لوړ او معیاري کیفیت رامنځته شي چې په لومړي نوښت کې د هېواد د دولتي پوهنتونو تر منځ د ۷ اړخی. . .

BACK TO NEWS