You are here

افتتاح و تهداب گذاری دو پروژه بزرگ در پوهنتون تخار

به ارزش مجموعی بیشتر از صد میلیون افغانی یک پروژه بزرگ ساختمانی در پوهنتون تخار افتتاح و سنگ تهداب یک پروژه دیگر گذاشته شد.

در محفلی که به مناسبت بهره برداری و تهداب گذاری این پروژه ها در دانشگاه تخار برگزار گردیده بود، دکتور فضل الله مجددی والی ولایت تخار، پوهنمل خیرالدین خیرخواه رییس، استادان و محصلان پوهنتون تخار، روسای ادارات دولتی، بزرگان قوم و متنفذین، اشتراک ورزیده بودند.

پوهنمل خیرالدین خیرخواه رییس پوهنتون تخار ضمن خوش آمدید مهمانان و اشتراک کننده گان، پیرامون فعالیت های انجام شده و دست آوردهای بزرگ این اداره در بخش های علمی، محصلان، مالی و اداری و زیر بناها معلومات مختصر ارائه نموده گفت: "با تمام همکاران خود متعهد هستیم تا با حمایت و پشتیبانی بیشتر مقامات ذیربط و همکاری مردم تخار در آینده های نزدیک پوهنتون تخار را به یکی از نهادهای علمی معتبر و معیاری در سطح کشور مبدل سازیم و ان شاالله که در این راستا فعالیت های چشمگیری انجام شده است."

دکتور فضل الله مجددی والی ولایت تخار ضمن قدردانی از زحمات رهبری این نهاد علمی گفت: "پوهنتون تخار نظر به اراضی و موقعیت خوب ، بستر مناسب تحصیلی برای رشد فکری و استعدادهای جوانان کشور بوده و زمینه خوب انکشاف در آن وجود دارد."
وی از دولت مرکزی و مردم تخار خواست تا در جهت رشد هر چه بیشتر این مکان علمی از هیچ گونه سعی و همکاری دریغ نورزند.

در محفل رییس امور شهرسازی، برخی از بزرگان و متنفذین به نماینده گی از سایرین راجع به موضوع صحبت نمودند و افتتاح چنین پروژه ها را در راستای آبادی و تقویت تحصیلات عالی کشور نویدی برای نسل جوان عنوان نمودند.

قابل یاد آوری است که، این پروژه ها شامل ساختمان های تدریسی دانشکده های زبان و ادبیات و حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تخار می باشند که ساختمان دانشکده ادبیات با هزینه مجموعی (۲۶) میلیون افغانی از بودجه انکشافی وزارت تحصیلات عالی در دو طبقه اعمار و به بهره برداری سپرده شد، همچنان همزمان با افتتاح این ساختمان، سنگ تهداب ساختمان تدریسی دانشکده حقوق و علوم سیاسی نیز گذاشته شد.

پروژه ساخت و ساز این ساختمان از سوی وزارت شهرسازی تمویل و با هزینه (۷۵ میلیون و ۶۰۰ هزار) افغانی به شکل معیاری در چهار طبقه به صورت تپیک اعمار و تا اوایل سال ۱۳۹۸ به پایه اکمال خواهد رسید.

با اعمار و بهره برداری این ساختمان بخش بزرگ از چالش های این نهاد علمی از کم بود مکان تدریسی و فعالیت های علمی مرفوع خواهد شد.