مشکل تعمیرات پوهنتون ملی زراعتی و تکنالوژی افغانستان مورد بحث قرار گرفت

Azizorayakhel.admin
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۱ - ۱۱:۵۳
ش

موضوع حل معضله تعمیرات پوهنتون ملی زراعتی و تکنالوژی افغانستان امروز در نشستی میان مسوولین وزارت تحصیلات عالی و اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی مورد بحث قرار گرفت.

در این نشست دو طرف روی همکاری های مشترک، طرح تخنیکی و عملی و ایجاد ماستر پلان کمپلکس علمی و اکادمیک و در نهایت امضای توافقنامه همکاری های دو جانبه اکادمیک صحبت نمودند.

نور احمد درویش معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی گفت که به منظور حل مشکلات تعمیرات و زمین پوهنتون ملی زراعتی و تکنالوژی افغانستان نیاز به فعالیت های مشترک و منسجم میان دو طرف می باشد تا از غصب این زمین ها جلوگیری به عمل آید.

وی روی ایجاد هیأت مشترک در زمینه تاکید نموده گفت که بعد از تکمیل شدن طرح همکاری های مشترک برای ایجاد کمپلکس، روی ماستر پلان و امضای توافقنامه مشترک کار خواهند کرد.

همچنان معینان امور اکادمیک و مالی و اداری اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی از تلاش های وزارت تحصیلات عالی را در راستای حل معضلات زمین های یاد شده تشکری نموده، بر همکاری های مشترک دو طرف در تمام بخش ها به ویژه ایجاد کمپلکس اکادمیک تاکید ورزیدند.

قابل ذکر است که پوهنتون ملی زراعتی و علوم تکنالوژی افغانستان در سال 1392 در ساحه 5 هزار جریب زمین واقع فارم ترنگ ولایت کندهار تاسیس گردیده است.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۳۰ - ۱۲:۴۷
Background image

ورکشاپ آگاهی دهی کار شیوۀ ثبت و بررسی دارایی های کارمندان دایر شد

ورکشاپ آگاهی دهی کار شیوۀ  ثبت و بررسی دارایی های کارمندان در وزارت تحصیلات عالی امروز تدویر یافت.

در این ورکشاپ که از سوی ریاست ثبت دارایی های اداره امور ریاست جمهوری و همکاری ریاست. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۳۰ - ۴:۵۴
Background image

چهار تن از محصلان پوهنتون هرات در ردیف ششم برنامه هالت پرایز قرار گرفتند

چهار تن از محصلان پوهنتون هرات، با اشتراک در برنامه هالت پرایز(Hultprize) در ردیف شش تیم برتر این رقابت جهانی قرار گرفتند.

برنامه هالت پرایز یا جایزه نوبل دانشجو، برنامه ای است که در. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۲۹ - ۵:۴۹
Background image

وزارت تحصیلات عالی روی بهبود آموزشی و زیر بنایی موسسه تحصیلات عالی غور توجه جدی می نماید

دکتور عباس بصیر نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی طرح ها و پیشنهادات مردم غور را استماع نموده و به آنان وعده سپرد که روی بهبود وضعیت آموزشی و زیربنایی مؤسسه تحصیلات عالی این ولایت،. . .

BACK TO NEWS