مجمع عمومی پوهنتون ها و مؤسسات تحصیلات عالی خصوصی برگزار گردید

baqir_admin
شنبه ۱۴۰۰/۷/۲۴ - ۹:۲۸
ل

وضعیت موجود، ایجاب معیارهای علمی ای را می کند که افغانستان را در مسیر توسعه و پیشرفت قرار دهد.

 این مطلب را شیخ عبدالباقی حقانی سرپرست وزارت تحصیلات عالی در مجمع عمومی پوهنتون ها و مؤسسات تحصیلات عالی خصوصی ابراز کرد.

سرپرست وزارت تحصیلات عالی از تمام متولیان پوهنتون ها و مؤسسات تحصیلات عالی خصوصی خواست تا در چهارچوب اهداف وارزش های اسلامی به تولید و توسعه علم بپردازند. وی هم چنان از آنان خواست تا با رعایت قوانین نافذه به روند نظام تحصیلی مختلط پایان داده از جذب محصلان خیالی و ایجاد پوهنحی ها و دیپارتمنت های خود سرانه خود داری کنند.

 شیخ حقانی گفت که فعالیت نهادها و مؤسسات تحصیلات عالی خصوصی باید معطوف به منافع علیای کشور واسلام باشد و با ایجاد کیفیت، شفافیت واجتناب از فساد اداری واخلاقی نهادهای تحصیلات عالی را کانون های پیشرفت وتوسعه برای کشور بسازند. وی افزود که با توجه به شرایط اقتصادی مردم، نهادهای تحصیلات عالی خصوصی باید در زمینه فیس تحصیلی از ترحم  اسلامی کارگرفته وزمینه ی تخفیف ویژه را برای نسل جوان درنظر بگیرند.

دراین نشست شماری از نمایندگان و رییسان پوهنتون‌ها و مؤسسات تحصیلات عالی خصوصی تعهد سپردند که با رعایت ارزش های اسلامی وقوانین نافذه به فعالیت شان ادامه می دهند و در هرگام شان با رهبری ومقام وزارت تحصیلات عالی همکار و هماهنگ خواهند بود.

هدف ازبرگزاری مجمع عمومی پوهنتون ها و مؤسسات تحصیلات عالی خصوصی مراوده کاری با متولیان وزارت تحصیلات عالی واز میان برداشتن چالش ها، دریافت راه حل ها، خواست ها و فرصت های تحصیلی خوانده شد.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۰/۹/۴ - ۱۳:۵۲
Background image

رئیسان و معاونان امور محصلان پوهنتون های مرکزی با سرپرستان معینان امور علمی و امور محصلان وزارت تحصیلات عالی دیدار کردند

4 قوس 1400
رئیسان و معاونان امور محصلان پوهنتون های مرکزی با سرپرستان معینان امور علمی و امور محصلان وزارت تحصیلات عالی دیدار کردند. در این نشست که برخی رئیسان ادارات مرکزی و مشاورین. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۹/۴ - ۱۳:۳۹
Background image

الحاج مولوي عبدالباقی حقانی سرپرست وزارت تحصیلات عالی در دیدار با یل‌یوفیلین Eloi Fillion وهیات همراه شان دیدار وحمایت آن را از شفاخانه های تدریسی وزارت تحصیلات عالی برای مردم سودمند قلمداد کرد

4 قوس 1400
الحاج مولوي عبدالباقی حقانی سرپرست وزارت تحصیلات عالی در دیدار با یل‌یوفیلین Eloi Fillion وهیات همراه شان دیدار وحمایت آن را از شفاخانه های تدریسی وزارت تحصیلات عالی برای. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۹/۴ - ۱۳:۵
Background image

مسوولان اداره ملی امتحانات و پوهنتون طبی کابل در نشستی با سرپرست معینیت امور محصلان وزارت تحصیلات عالی، از آمادگی ها برای اخذ امتحان بست های اکمال تخصص طبی پوهنتون طبی کابل و ننگرهار خبر دادند

چهارم قوس 1400 
مسوولان اداره ملی امتحانات و پوهنتون طبی کابل در نشستی با سرپرست معینیت امور محصلان وزارت تحصیلات عالی، از آمادگی ها برای اخذ امتحان بست های اکمال تخصص طبی پوهنتون طبی. . .

BACK TO NEWS