پوهنتون لايپزيك کشور آلمان در قسمت ارتقای ظرفیت استادان رشته ژورنالیزم همکاری می کند

baqir_admin
پنجشنبه ۱۴۰۰/۱/۱۹ - ۵:۲۶
ب

قرار است پوهنتون لايپزيك کشور آلمان در قسمت تبادل تجارب و ارتقای ظرفیت استادان رشته ژورنالیزم با نهاد های تحصیلی کشور همکاری نماید.

در دیداری که میان رییسان ارتباط خارجه و نشرات، اطلاعات و روابط عامه، رییس پوهنځی ژورنالیزم پوهنتون ننگرهار، مشاور ارتباط خارجه و نماینده پوهنځی ارتباطات و ژورنالیزم پوهنتون کابل با نماینده پوهنتون لایپزیک از طریق آنلاین انجام شد، طرفین روی آغاز همکاری میان پوهنځی ژورنالیزم پوهنتون لایپزیک و پوهنځی های ارتباطات و ژورنالیزم پوهنتون های افغانستان بحث و تبادل نظر نمودند.

در این دیدار دکتور کفایت الله حمیدی استاد پوهنتون لايپزيك پیرامون فعالیت های این پوهنتون در بخش ژورنالیزم معلومات داده گفت که این پوهنتون علاقمند است تا در بخش های علمی و تبادل تجارب با استادان ژورنالیزم نهاد های تحصیلی افغانستان همکاری نماید.

سپس پوهنیار حامد عبیدی رییس نشرات و سخنگوی وزارت تحصیلات عالی ضمن قدردانی از پوهنتون لايپزيك کشور آلمان، روی ایجاد برنامه های مشترک علمی، برنامه های درازمدت ارتقای ظرفیت برای اساتید پوهنځی های ژورنالیزم و استفاده از تجارب آنان در بخش تدوین نصاب رشته ژورنالیزم تاکید ورزید.

داکتر گل رحیم صافی مشاور ارتباط خارجه وزارت تحصیلات عالی، با اشاره به رابطه تاریخی و علمی میان افغانستان و آلمان، امضای یک تفاهمنامه همکاری دراز مدت را که بتواند در قسمت بلند بردن ظرفیت های عرصه ژورنالیزم پوهنتون های کشور موثر واقع گردد؛ مهم خواند.

همچنان نور احمد اخندزاده رییس ارتباط خارجه و تنظیم بورس ها، پوهنمل سید سمیع الله سعیدی رييس پوهنځی ژورنالیزم پوهنتون ننگرهار و پوهنيار قهار جواد استاد پوهنځی ارتباطات و ژورناليزم پوهنتون کابل هر کدام روی موضوع صحبت نموده نظریات شان را در مورد چگونگی همکاری ها، امضای تفاهمنامه و تطبیق آن اظهار داشتند.

در پایان این نشست فیصله بعمل آمد تا یک کلستر از 8 پوهنځی ژورنالیزم نهاد های تحصیلی کشور ایجاد و در قسمت جزئیات تفاهمنامه با مسوولین پوهنتون لایپزیک صحبت نمایند.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۰ - ۱۰:۵۶
Background image

نور احمد درویش معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی از تیم توزیع تذکره برقی در پوهنتون کابل ستایش به عمل آورد

 معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی از تیم توزیع تذکرۀ الکترونیکی در پوهنتون کابل ستایش کرد و مدیریت آنان را جهت تسریع روند توزیع تذکره و ایجاد سهولت برای مراجعه کنندگان سودمند خواند.. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۰ - ۱۰:۳
Background image

وزیر تحصیلات عالی با عضو کمیسیون نظارت بر تطبیق قانون اساسی دیدار کرد

دکتور عباس بصیر وزیر تحصیلات عالی با عبدالله شفاهی عضو کمیسیون نظارت بر تطبیق قانون اساسی دیدار نمود.

 هدف از این دیدار را چگونگی راه اندازی برنامه های مشترک در راستای آگاهی دهی از. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۰ - ۶:۴
Background image

قرار است زمینه برنامه های ماستری زبان و ادبیات پشتو در پوهنتون های بزرگ کشور فراهم گردد

قرار است  بر مبنی اسناد تقنینی برنامه ماستری مشترک میان پوهنتون های بزرگ کشور با کیفیت عالی و معیاری ایجاد گردد که در اولین ابتکار  به اساس یک تفاهمنامه مشترک 7 جانبه میان پوهنتون های. . .

BACK TO NEWS