وزیر تحصیلات عالی با وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث دیدار کرد

baqir_admin
یکشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۵ - ۱۱:۲۷
g

دکتور عباس بصیر وزیر تحصیلات عالی در دفتر کارش با وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث دیدار نمود.

در این دیدار وزیر تحصیلات عالی در رابطه به فعالیت ها، برنامه ها و اولویت های کاری وزارت تحصیلات عالی صحبت نموده اظهار داشت که وزارت تحصیلات عالی تا کنون در قسمت آموزش دستآورد های قابل ملاحظه ی داشته؛ ولی در قسمت تولید علم کمتر موفق بوده است.

وی گفت که رهبری جدید این وزارت در کنار تداوم برنامه های موثر گذشته، در بخش تولید علم و تحقیقات علمی به صورت جدی کار نموده و تلاش می نماید تا منابع بیشتر عایداتی را از طریق ارایه خدمات علمی و اکادمیک که وظیفه اساسی نهاد های تحصیلی کشور می باشد، معرفی نماید.

دکتور عباس بصیر همچنان در رابطه به ایجاد روابط کاری با سایر ادارات به ویژه در قسمت تهیه پالیسی های آنان که استوار بر تحقیقات علمی باشد، گفت که وزارت تحصیلات عالی در این بخش میکانیزمی را آماده ساخته که در آن روی چگونگی استفاده از دانش اعضای کادر علمی نهاد های تحصیلی کشور در پروژه های تحقیقاتی بحث شده است.

در مقابل غلام بهاوالدین جیلانی وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث از فعالیت ها و کارکرد های وزارت تحصیلات عالی در عرصه ارایه خدمات تحصیلی و تربیه کادر های جوان کشور اظهار خرسندی نموده، دکتور عباس بصیر را شخص باتجربه در بخش تحصیلات عالی کشور خواند.

نامبرده در بخش آگاهی دهی از کاهش خطرات حوادث طبیعی گفت که وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث یک سلسله برنامه های را در نهاد های تحصیلی راه اندازی نمود که متاسفانه با شیوه ویروس کرونا در کشور این برنامه متوقف شد. موصوف اظهار امیدواری نمود که با رفع مشکلات یاد شده این برنامه ها دوباره از سر گرفته شود.

همچنان دو طرف بعد از صحبت های همه جانبه روی همکاری ها و برنامه های مشترک به خصوص در بخش استفاده از دانش استادان در قسمت کاهش خطرات حوادث طبیعی تاکید ورزیدند.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۷ - ۸:۳۳
Background image

قرارداد ایجاد 6 مرکز انکشاف مسلکی امضا شد

قرارداد ایجاد 6 مرکز انکشاف مسلکی (PDC)در چهار پوهنتون ولایتی کشور امروز میان معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی و شرکت برنده قرار داد امضا شد.

 نور احمد درویش معین مالی و اداری. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۶ - ۱۱:۵۶
Background image

جلسۀ بررسی مسودۀ سومین پلان استراتیژیک وزارت تحصیلات عالی دایر شد

جلسۀ بررسی مسودۀ سومین پلان استراتیژیک وزارت تحصیلات عالی تحت رهبری نور احمد درویش معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی دایر شد.

در این جلسه محتوا و شاخص های پلان استراتیژیک وزارت. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۶ - ۱۰:۵۰
Background image

اداره بریتش کنسل همکاری های خویش را با وزارت تحصیلات عالی ادامه می دهد

این مطلب را آقای جیم بووت رییس اداره بریتش کنسل در نشستی با پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی وزارت تحصیلات عالی بیان نمود.

در این نشست طرفین با درنظرداشت فعالیت های گذشته این اداره،. . .

BACK TO NEWS