وزیر تحصیلات عالی با اتحادیه محصلان پوهنتون کابل دیدار کرد

baqir_admin
شنبه ۱۴۰۰/۵/۹ - ۱۲:۴۵
ل

وزیر تحصیلات عالی در نشستی با اتحادیه محصلان پوهنتون کابل، در مورد تطبیق واکسین کرونا، آغاز درسهای  حضوری و سایر موضوعات تحصیلی در نهاد های تحصیلات عالی کشور صحبت نمود.

در این نشست دکتور عباس بصیر وزیر تحصیلات عالی، در حالیکه پوهندوی سید فرهاد شهید زاده معین امور محصلان، پوهنوال انجنیر محمد شریف امین رئیس محصلان دولتی، پوهنیار حامد عبیدی سرپرست ریاست اطلاعات، نشرات و روابط عامه و سخنگوی وزارت تحصیلات عالی، پوهاند دکتور نجیب الله امرخیل معاون علمی پوهنتون علوم طبی کابل، رئیس و شماری از اعضای اتحادیه محصلان پوهنتون کابل شرکت نموده بودند، گفت که وزارت تحصیلات عالی مطابق رهنمود های وزارت صحت و مشوره های مسوولان نهاد های تحصیلی کشور در رابطه به چگونگی آغاز درس های حضوری و تطبیق واکسین کرونا در نهاد های تحصیلی تصامیمی را اتخاذ نمود که به اساس آن پروسه تطبیق واکسین خوشبختانه از چند روز به این سو ادامه دارد.

به گفته دکتور عباس بصیر وزیر تحصیلات عالی یگانه راهی که می تواند در های نهاد های تحصیلی را در شرایط بحران کرونا باز نگهدارد؛ تطبیق واکسین بالای تمام محصلان، استادان و کارمندان نهاد های تحصیلی کشور می باشد تا از این طریق معافیت کتلوی در پوهنتون های کشور ایجاد و در زمان شیوع موج های دیگر ویروس کرونا مجبور به مسدود شدن مراکز تحصیلی کشور نگردیم.

وی همچنان به پوهنتون طبی کابل هدایت داد تا جهت ایجاد مشکلات احتمالی و رفع نگرانی محصلان از ناحیه تطبیق واکسین، در زمینه بخشی را در شفاخانه کادری علی آباد اختصاص دهند .

سپس پوهندوی سید فرهاد شهید زاده معین امور محصلان این وزارت پیرامون آغاز درس های حضوری بعد از قرنطین و تطبیق واکسین در نهاد های تحصیلی، مشکلات در قسمت درس های غیر حضوری و تشدیدی صحبت نمود.

وی همچنان از اتحادیه محصلان پوهنتون کابل خواست تا با وزارت تحصیلات عالی در تماس باشند، طرح ها، نظریات و خواست های شان را با این وزارت از نزدیک شریک سازند و در تطبیق پروسه واکسیناسیون همکاری نمایند.

در این نشست پوهاند دکتور نجیب الله امرخیل معاون علمی پوهنتون علوم طبی کابل در رابطه ساختار واکسین و تاثیرات آن معلومات ارایه نموده گفت که در پوهنتون طبی کابل حدود 18 صد تن از استادان و کارمندان این پوهنتون تحت پوشش تطبیق واکسین قرار گرفته اند که تا کنون هیچ شکایتی از ناحیه مشکلات جانبی وجود ندارد.

قابل ذکر است که بادرنظرداشت رهنمود های وزارت صحت عامه و مشوره های مسوولان نهاد های تحصیلی کشور، قرار است بعد از تطبیق سرتاسری واکسین کرونا در نهاد های تحصیلی به تاریخ 16 ماه اسد سال جاری درس های حضوری بصورت تدریجی آغاز گردد.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۶/۲۱ - ۴:۲۲
Background image

ده ها تن از متعلمان مدارس دینی و محصلان حمایت شان را از برنامه های ا.ا.ا طی یک گرد همایی اعلام نمود

ده ها تن از زنان و دختران اعم از متعلمان مدارس دینی، محصلان و سایر اقشار جامعه طی یک گردهمایی در پوهنتون تعلیم و تربیه کابل حمایت شان را از برنامه های ا.ا.ا در رابطه به تحصیل غیر مختلط. . .

شنبه ۱۴۰۰/۶/۲۰ - ۴:۷
Background image

رئیس جدید التقرر ریاست منابع بشری وزارت تحصیلات عالی معرفی شد

محمد ادریس ابوبکر به حیث رئیس جدید التقرر ریاست منابع بشری وزارت تحصیلات عالی به کارمندان این ریاست معرفی و به کار آغاز نمود.

در محفل معرفی آقای ابوبکر، سرپرست معینان مالی و اداری و. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۶/۱۶ - ۱۱:۳
Background image

رئیس جدید التقرر ریاست اطلاعات، نشرات و روابط عامه وزارت تحصیلات عالی معرفی شد

دوکتور دلاور سیلاب به حیث رئیس جدید التقرر ریاست اطلاعات، نشرات و روابط عامه وزارت تحصیلات عالی امروز به کارمندان این ریاست معرفی و به کار آغاز نمود.

در محفل معرفی دکتور دلاور سیلاب. . .

BACK TO NEWS