معین علمی وزارت تحصیلات عالی در سمینار بزرگداشت از 580 مین سالگرد تولد امیرالکلام میر نظام الدین امیر علی شیر نوایی اشتراک کرد

baqir_admin
یکشنبه ۱۴۰۰/۱/۲۲ - ۵:۱۸
ل

پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی وزارت تحصیلات عالی ضمن اشتراک در سمینار بزرگداشت از 580 مین سالگرد تولد امیرالکلام میر نظام الدین امیر علی شیر نوایی" متفکر، ادیب، شاعر و سیاست‌مدار مدبر دوره تیموریان که در ولایت هرات برگزار گردید به مقبره آن دانشمند شهیر رفته اکلیل گل گذاشت.

پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی وزارت تحصیلات عالی و عضو کمیسیون برگزاری بزرگداشت از 580 مین سالگرد تولد امیر علی شیر نوایی گفت که وزارت تحصیلات عالی هم چنان کورس های را در رابطه به ابعاد مختلف زندگی امیر علی شیر نوایی توسط اساتید آماده نموده و قرار است در پلاتفورم جهانی ایدیکس نشر نماید.

پوهنوال غلام دستگیر خاورین مشاور امور اکادمیک وزارت تحصیلات عالی و عضو کمیته علمی سمینار یاد شده اظهار داشت که قرار است 10 عنوان کتاب و یک مجموعه مقالات نیز در رابطه به کارنامه های امیر علی شیر نوایی چاپ و توزیع گردد.

در سمینار بزرگداشت از 580 مین سالگرد تولد امیر علی شیر نوایی شماری از اعضای کابینه، دانشمندان، علما، محققین و علاقمندان امیر علی شیرنوایی شرکت نموده بودند. در سمینار مقالات علمی توسط تعدادی از دانشمندان و پژوهشگران ارایه شده و در زمینه بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

این سمینار با قطعنامه که توسط پوهنمل خاورین با خوانش گرفته شد، خاتمه یافت.

امیر علی شیر نوایی، چهره درخشان علمی و ادبی، دولت‌مرد و سیاست‌مدار قرن نهم آثار گران‌سنگ ترکی و فارسی از خود به جای گذاشته که می‌تواند تأثیر ارج‌ناکی روی خواننده نسل امروز بگذارد.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۰ - ۱۰:۵۶
Background image

نور احمد درویش معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی از تیم توزیع تذکره برقی در پوهنتون کابل ستایش به عمل آورد

 معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی از تیم توزیع تذکرۀ الکترونیکی در پوهنتون کابل ستایش کرد و مدیریت آنان را جهت تسریع روند توزیع تذکره و ایجاد سهولت برای مراجعه کنندگان سودمند خواند.. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۰ - ۱۰:۳
Background image

وزیر تحصیلات عالی با عضو کمیسیون نظارت بر تطبیق قانون اساسی دیدار کرد

دکتور عباس بصیر وزیر تحصیلات عالی با عبدالله شفاهی عضو کمیسیون نظارت بر تطبیق قانون اساسی دیدار نمود.

 هدف از این دیدار را چگونگی راه اندازی برنامه های مشترک در راستای آگاهی دهی از. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۰ - ۶:۴
Background image

قرار است زمینه برنامه های ماستری زبان و ادبیات پشتو در پوهنتون های بزرگ کشور فراهم گردد

قرار است  بر مبنی اسناد تقنینی برنامه ماستری مشترک میان پوهنتون های بزرگ کشور با کیفیت عالی و معیاری ایجاد گردد که در اولین ابتکار  به اساس یک تفاهمنامه مشترک 7 جانبه میان پوهنتون های. . .

BACK TO NEWS