معین علمی وزارت تحصیلات عالی با مشاور امور دینی سفارت ترکیه در کابل دیدار و روی منظوری سند اعتباردهی مجله علمی « دیوان» از سوی وزارت تحصیلات عالی بحث و گفتگو نمودند.

Akmal_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۱:۴۳
معین علمی وزارت تحصیلات عالی با مشاور امور دینی سفارت ترکیه در کابل دیدار و روی منظوری سند اعتباردهی مجله علمی « دیوان» از  سوی وزارت تحصیلات عالی بحث و گفتگو نمودند.

21 جدی1400 وزارت تحصیلات عالی
معین علمی وزارت تحصیلات عالی با مشاور امور دینی سفارت ترکیه در کابل دیدار و روی منظوری سند اعتباردهی مجله علمی « دیوان» از  سوی وزارت تحصیلات عالی بحث و گفتگو نمودند.
دکتور لطف الله خیرخواه معین علمی وزارت تحصیلات عالی در این دیدار در حالیکه روئسای شماری از ادارات مرکزی وزارت تحصیلات عالی نیز حضورداشتند، ضمن قدردانی از کشور و مردم ترکیه در بخش های مختلف با افغانستان، به ریاست تحقیق، تالیف و ترجمه این وزارت هدایت داد تا بعد از ارزیابی معیار های لازم علمی، در مورد صدور سند اعتباردهی به مجله یاد شده اقدامات لازم را روی دست گیرند.
دکتور خیرخواه همچنان در قسمت شریک ساختن تجارب علمی، تحقیقات علمی مشترک و همکاری در بخش ایجاد مجلات علمی نهاد های تحصیلی کشور؛ خواستار همکاری کشور ترکیه گردید.
سپس دکتور عبدالجلیل آلپ کرای مشاور امور دینی سفارت ترکیه در کابل، در رابطه به مجله بین المللی تحقیقات علمی علوم اجتماعی «دیوان» معلومات داده گفت که این مجله دو سال قبل به همکاری محققان افغانی، ترکی و ازبیکستانی در چوکات پوهنتون جوزجان ایجاد شده که از وزارت تحصیلات عالی ترکیه سند اعتبار علمی نیز اخذ نموده است. موصوف اظهار امیدواری نمود تا وزارت تحصیلات عالی افغانستان نیز در قسمت صدور سند اعتباردهی همکاری نمایند.
وی همچنان در بخش های برگزاری سمینار های علمی مشترک، تقویت روابط علمی و تحقیقات علمی و سایر همکاری های علمی وعده همکاری نیز داد.
قابل ذکر است که مصارف مالی مجله علمی بین المللی دیوان از سوی بنیاد خیریه حکمت کشور ترکیه که در بخش های علمی و کمک های بشردوستانه در افغانستان فعالیت دارد، پرداخت می گردد.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۴:۲۶
Background image

نخستین ورکشاپ تضمین کیفیت و اعتباردهی با حضورداشت سرپرست ریاست تضمین کیفیت و اعتباردهی وزارت تحصیلات عالی، در پوهنتون هرات برگزار شد

26 جدی1400 
نخستین ورکشاپ تضمین کیفیت و اعتباردهی با حضورداشت سرپرست ریاست تضمین کیفیت و اعتباردهی وزارت تحصیلات عالی، در پوهنتون هرات برگزار شد.

 شاکرالله وحیدی سرپرست ریاست تضمین. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۱:۲۳
Background image

نخستین نشست کمیسیون ارزیابی اسناد بیرون مرزی وزارت تحصیلات عالی برگزار شد.

26 جدی 1400
نخستین نشست کمیسیون ارزیابی اسناد بیرون مرزی وزارت تحصیلات عالی برگزار شد.
کمیسیون ارزیابی اسناد تحصیلی بیرون مرزی، پس تحولات اخیر در کشور اولین نشست کاری خود را آغاز کرد.
ا. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۱:۲۰
Background image

معین علمی وزارت تحصیلات عالی از شفاخانه های تدریسی علی آباد و صدری-قلبی کابل دیدار به عمل آورد.

معین علمی وزارت تحصیلات عالی از شفاخانه های تدریسی علی آباد و صدری-قلبی کابل دیدار به عمل آورد.

دکتور لطف الله خیرخواه معین علمی وزارت تحصیلات عالی در جریان دیدار از شفاخانه های یاد. . .

BACK TO NEWS