مشکل تبدیلی محصلان پوهنحی طب مؤسسه تحصیلات عالی اراکوزیا -هلمند- حل گردید

Azizorayakhel.admin
دوشنبه ۱۳۹۹/۷/۷ - ۵:۳۴
ش

مشکل تبدیلی محصلان پوهنحی طب مؤسسه تحصیلات عالی اراکوزیا -هلمند- امروز طی یک نشست مشترک میان رهبری وزارت تحصیلات عالی، نمایندگان مردم هلمند در شورای ملی، نمایندگان محصلان رشته طب و رئیس مؤسسه متذکره حل گردید.

دکتور عباس بصیر نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی، در حالی که پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی، پوهندوی سید فرهاد شهید زاده معین امور محصلان، پوهنوال احمد ضیا یوسفزی رئیس امور محصلان خصوصی نیز حضور داشتند وعده سپرد که به زودترین فرصت ممکن به مشکل محصلان رسیدگی صورت می گیرد.

در این نشست، دکتور عباس بصیر نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی گفت که رهبری وزارت تحصیلات عالی به تأسی از حکم مقام عالی ریاست جمهوری مبنی بر لغو پوهنحی های طب نهادهای شش گانه، ملزم به اجرای آن است.

سرپرست وزارت تحصیلات عالی تاکید ورزید که در نخست تمام محصلانی که از پوهنحی طب مؤسسه تحصیلات عالی اراکوزیا فارغ التحصیل شدند پس از ارائه امتحان(EXIT EXAM)  برای شان دیپلوم فراغت توزیع می گردد.

در گام دوم یک هیأت مرکب از وزارت تحصیلات عالی و نمایندگان مردم هلمند در شورای ملی به مؤسسه تحصیلات عالی اراکوزیا رفته، تمام اسناد، سوابق و اساس شمول محصلان را به وزارت تحصیلات عالی انتقال دهند تا روند تبدیلی محصلان به مؤسسات دلخواه شان به اسرع زمان صورت بگیرد.

هم‌چنان در این نشست پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی وزارت تحصیلات عالی با ارائه توضیحات در زمینه گفت که مسأله تصمیم لغو جواز پوهنحی طب شش مؤسسه تحصیلات عالی خصوصی به فیصله‌ی کابینه‌ی جمهوری اسلامی افغانستان به اساس ارزیابی مشترک وزارت تحصیلات عالی و وزات صحت عامه بر می گردد.

معین علمی وزارت تحصیلات عالی افزود که با این وجود وزارت تحصیلات عالی مجددا طرح سه گانه لغو تدریجی، ایجاد قیمومیت و سرپرستی توسط پوهنتون های دولتی و فیصله شخص رییس صاحب جمهور را به مقام عالی ریاست جمهوری دوباره ارایه کرد که تا اگر شانسی برای شش مؤسسه تحصیلات عالی خصوصی فراهم گردد ولی مقام عالی ریاست جمهوری مجدداً حکم بر لغو پوهنحی های طب موسسات متذکره صادر کرده است و وزارت تحصیلات عالی به تطبیق آن مکلف است.

مؤسسات تحصیلات عالی خصوصی شامل «ترکستان»‌ در بلخ، «اراکوزیا» در هلمند، «کابورا» در کابل، «عاطفی» در هرات، «اساس» و «شفا» در کابل مؤسساتی اند که جواز رشته‌های طب معالجوی، فارمسی، ستوماتولوژی و تکنالوژی طبی در آن‌ ها لغو شده است.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۶ - ۱۸:۷
Background image

جلسه کمیته ملی تثبیت قابلیت ها دایر گردید

جلسه کمیته ملی تثبیت قابلیت ها (NQF) امروز تحت ریاست معین امور محصلان وزارت تحصیلات عالی دایر شد.

در این جلسه پوهندوی سید فرهاد شهید زاده معین امور محصلان وزارت تحصیلات عالی روی ضرورت. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۶ - ۱۱:۵۶
Background image

جلسه کمیسیون موسسات تحصیلات عالی خصوصی دایر شد

جلسه کمیسیون مؤسسات تحصیلات عالی خصوصی تحت ریاست دکتور عباس بصیر نامزد وزیر و سرپرست وزارت تحصیلات عالی دایر گردید.

در این جلسه معینان و تمام رؤسای ادارات مرکزی وزارت تحصیلات عالی،. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۸/۵ - ۱۰:۵۲
Background image

دفتر ( WEE-NPP2) وزارت مالیه کارمندان اناث وزارت تحصیلات عالی را در بخش توانمند سازی اقتصادی همکاری می کند

دفتر ( WEE-NPP2) یا برنامه دارای اولویت ملی توانمند سازی اقتصادی زنان در وزارت مالیه، در بخش های مورد نیاز که منجر به توانمند سازی اقتصادی کارمندان اناث وزارت تحصیلات عالی گردد، این. . .

BACK TO NEWS