طرح بهبود و تنظیم امور لیلیه های نهاد های تحصیلات عالی دولتی کشور نهایی گردید

baqir_admin
دوشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۳ - ۱۱:۱۶
g

در جلسه ای که به این منظور تحت ریاست نوراحمد درویش معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی و اشتراک رییس تدارکات این وزارت و معاونان اداری شماری از پوهنتون های کشور بصورت حضوری و آنلاین دایر گردید، مسوده طرح بهبود و تنظیم امور لیلیه های نهاد های تحصیلات عالی کشور که از سوی کمیته موظف تهیه شده است، بعد از ارایه پیشنهادات اصلاحی لازم مورد تائید قرار گرفت.

   معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی با ابراز قدردانی از اعضای کمیته، طرح یاد شده را یک سند جامع عنوان نموده آن را در قسمت تنظیم بهتر امور اعاشوی لیلیه های کشور مفید خواند.

 وی گفت که این طرح که به هدف مدیریت بهتر، کاهش مصارف، جلوگیری از اجراات دوگانه و بهبود امور لیلیه ها آماده شده است، قرار است بعد از اصلاحات لازم به شورای رهبری این وزارت ارایه و بعد از تائید با مقام عالی ریاست جمهوری کشور شریک ساخته شود.

 همچنان در این جلسه عبدالله صوفی زاده رییس تدارکات وزارت تحصیلات عالی در رابطه به مسوده طرح نامبرده معلومات داده گفت که در تهیه این طرح از تجارب کشور های منطقه و فرا منطقه و همچنان ارزش های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشور استفاده شده است.

 گفتنیست که در حال حاضر 22 لیلیه دولتی در نهاد های تحصیلی کشور وجود دارد که از جمله 90 هزار تن محصلان واجد شرایط ؛ 20 هزار تن آنان شامل این لیلیه ها بوده و متباقی نسبت کمبود اتاق های کافی، پول بدل اعاشه دریافت می نمایند.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۰ - ۱۰:۵۶
Background image

نور احمد درویش معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی از تیم توزیع تذکره برقی در پوهنتون کابل ستایش به عمل آورد

 معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی از تیم توزیع تذکرۀ الکترونیکی در پوهنتون کابل ستایش کرد و مدیریت آنان را جهت تسریع روند توزیع تذکره و ایجاد سهولت برای مراجعه کنندگان سودمند خواند.. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۰ - ۱۰:۳
Background image

وزیر تحصیلات عالی با عضو کمیسیون نظارت بر تطبیق قانون اساسی دیدار کرد

دکتور عباس بصیر وزیر تحصیلات عالی با عبدالله شفاهی عضو کمیسیون نظارت بر تطبیق قانون اساسی دیدار نمود.

 هدف از این دیدار را چگونگی راه اندازی برنامه های مشترک در راستای آگاهی دهی از. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۰ - ۶:۴
Background image

قرار است زمینه برنامه های ماستری زبان و ادبیات پشتو در پوهنتون های بزرگ کشور فراهم گردد

قرار است  بر مبنی اسناد تقنینی برنامه ماستری مشترک میان پوهنتون های بزرگ کشور با کیفیت عالی و معیاری ایجاد گردد که در اولین ابتکار  به اساس یک تفاهمنامه مشترک 7 جانبه میان پوهنتون های. . .

BACK TO NEWS