سرپرست وزارت تحصیلات عالی در حاشیه کنفرانس جهانی وزیران تحصیلات عالی و معارف روسیه فدراتیف، با رییس شورای علمای کشور تاتارستان دیدار کرد.

eshaq_admin
دوشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۱ - ۵:۲۳
gdfgfd

شیخ الحدیث مولوی ندا محمد ندیم سرپرست وزارت تحصیلات عالی در حالی که مولوی صاحب حبیب الله آغا سرپرست وزارت معارف نیز حضور داشت طی دیدار با رییس شورای علمای کشور تاتارستان در رابطه به نظام اسلامی ا.ا.ا تحت قیادت واحد امیر المومنین حفظه الله معلومات داده گفت: «افغانستان حالا در امن است، آنجا شریعت تطبیق می شود و نظام در برابر مردم از شفقت و مهربانی کار می گیرد.
رستم عبدالحی رییس شورای علمای کشور تاتارستان از دیدار با سرپرست وزیر تحصیلات عالی خوشی نشان داده در رابطه به حالت جاری کشور خود معلومات داده گفت حالت مسلمانان در اینجا از قبل بهتر شده است، مسلمانان آزادی دینی خود را دارند و شورای علما در روشنایی فقه حنفی امور خویش را به پیش می برد.
نامبرده در ادامه صحبت های خود گفت: «زمانی که در کشور مصر تحصیل می کردم، کتاب های فقهی را از علمای افغانی می آموختم، من علمای کرام افغانستان را منحیث استادانم میشناسم»
قابل یاد آوری است که وزیران تحصیلات عالی و معارف روز گذشته با همراهی یک هیئت به هدف اشتراک در «کنفرانس دوم جهانی وزیران تحصیلات عالی و معارف» به شهر کازان روسیه فدراتیف سفر کردند.
نا گفته نه باید گذاشت که در دیدار یاد شده وزیران تحصیلات عالی و معارف به رییس و اعضای شورای علمای کشور تاتارستان دعوت دادند تا به افغانستان آمده و نظام امارت اسلامی را از نزدیک مشاهده کنند.

آخرین اطلاعیه ها

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۳/۲۲ - ۹:۲۳
Background image

اطلاعیه تصمیم اعطای قرارداد


بدین وسیله به تأسی ازفقره (2) ماده چهل و سوم قانون تدارکات به اطلاع عموم رسانیده می شود، وزارت تحصیلات عالی در نظر دارد، قرارداد پروژه  تهیه و تدارک وسایل ، تجهیزات و مواد لابراتواری . . .

دوشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۱ - ۱۰:۲۲
Background image

اطلاعیه تصمیم اعطای قرارداد 


موضوع : پروژه تهیه و اعمار یک باب تشناب ریاست انکشاف برنامه های علمی: 
بدین وسیله به تاسی ازفقره )۲(ماده چهل وسوم قانون تدارکات به اطلاع عموم رساینده می شود که وزارت تحصیلات عالی درنظر . . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۱۷ - ۷:۴۶
Background image

اطلاعیه تصمیم اعطای قرارداد

 

بدین وسیله به تآسی از فقره (2) ماده چهل و سوم قانون تدارکات به اطلاع عموم رسانیده میشود، {وزارت تحصیلات عالی}در نظر دارد، قرارداد پروژه تهیه و تدارک وسایل لابراتواری پوهنحی طب ( . . .

بازگشت به اطلاعیه ها

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۴ - ۸:۱
Background image

معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی در نشستی با کارمندان وزارت تحصیلات عالی، از آنان خواست که به امور کاری شان دقت بیشتر نموده کار امروز را به فردا نگذارند.


مولوی حافظ محمد حامد حسیب معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی، در نشستی که با کارمندان وزارت تحصیلات عالی طی صحبت های اصلاحی و رهنمودی، روی دقت و تسریع امور کاری کارمندان این وزارت. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۴ - ۶:۴۳
Background image

پوهنتون پولی تخنیک کابل در درجه بندی مجله تحصیلات عالی بریتانیوی تایمز 《پوهنتون های ممتاز که در سال ٢٠٢٤ کاهش تغییر اقلیمی را رهبری می کنند.》مقام ١٠١ ام را از آن خود کرد.

در این درجه بندی که (٩٢٤) پوهنتون از (١٠٣) کشور جهان اشتراک داشتند، پوهنتون پولی تخنیک توانست مقام ١٠١ ام را از خود کند.
مجله تحصیلات عالی تایمز (Times Higher Education) یک مجله. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۳ - ۷:۱۵
Background image

سرپرست وزیران تحصیلات عالی و معارف در حاشیه نشست دوم بین المللی وزیران تحصیلات عالی و معارف فدراتیف روسیه، از پوهنتون پولی تخنیک شهر کازان کشور تاتارستان دیدن کردند.


در آغاز وزیران تحصیلات عالی و معارف در همراهی هیئتی، با رهبری پوهنتون پولی تخنیک شهر کازان دیدار کرده و سپس از مرکز های تحقیقات، صنف ها، لابراتوار ها و لیلیه ی این پوهنتون دیدن کردند.
. . .

BACK TO NEWS