سرپرست وزارت تحصیلات عالی در حاشیه کنفرانس بین المللی وزیران تحصیلات عالی و معارف فدراتیف روسیه، با محصلان افغان مقیم شهر کازان کشور تاتارستان دیدار کرد.

ameen_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۳/۳/۲۲ - ۳:۵۱
ewrrwerwer


در این دیدار شیخ الحدیث مولوی نداء محمد ندیم سرپرست وزارت تحصیلات عالی در حالیکه مولوی حبیب الله آغا سرپرست وزارت معارف نیز حضورداشت، ضمن اشاره به سهولت های که وزارت تحصیلات عالی برای استادان و محصلان افغان مهیا کرده است، گفت که امارت اسلامی افغانستان در راستای تقویت و پیشرفت نظام تحصیلی کشور توجه خاص نموده و بودجه کافی را در اختیار این وزارت قرار داده است که در تاریخ تحصیلات عالی کشور سابقه ندارد.
وی اضافه نموده گفت: « به اساس هدایت امیرالمومنین صاحب حفظه الله، به تمام ادارات امارتی وظیفه سپرده شده است که در بست های خالی شان فارغان نهاد های تحصیلی کشور را جذب نمایند.»
سرپرست وزارت تحصیلات عالی همچنان از محصلان خواست که با شوق و علاقه به دروس شان توجه نموده و در کنار حفظ ارزش های دینی و ملی شان، به قوانین، مقررات و ارزش های فرهنگی کشور میزبان نیز توجه داشته و از کشور شان به خوبی نمایندگی نمایند.
سپس محصلان یاد شده ضمن ابراز خرسندی از تشریف آوری سرپرست وزارت تحصیلات عالی به آن کشور، یک سلسله خواست ها، پیشنهادات و مشکلات شان را با سرپرست وزارت تحصیلات عالی شریک ساخته که از جانب وی به سفارت افغانستان و مسوولان ریاست ارتباط خارج و تنظیم بورس ها هدایت داده شد که در حصه حل مشکلات آنان اقدامات عاجل نمایند.
قابل ذکر است که شیخ الحدیث مولوی نداء محمد ندیم سرپرست وزارت تحصیلات عالی روز شنبه هفته جاری جهت اشتراک در کنفرانس دوم بین المللی وزیران تحصیلات عالی و معارف به شهر کازان کشور تاتارستان فدراتیف روسیه در ترکیب هیئت بلند پایه امارت اسلامی عازف آن کشور گردید که قرار است در کنفرانس متذکره سخنرانی نیز نماید.

آخرین اطلاعیه ها

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۳/۲۲ - ۹:۲۳
Background image

اطلاعیه تصمیم اعطای قرارداد


بدین وسیله به تأسی ازفقره (2) ماده چهل و سوم قانون تدارکات به اطلاع عموم رسانیده می شود، وزارت تحصیلات عالی در نظر دارد، قرارداد پروژه  تهیه و تدارک وسایل ، تجهیزات و مواد لابراتواری . . .

دوشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۱ - ۱۰:۲۲
Background image

اطلاعیه تصمیم اعطای قرارداد 


موضوع : پروژه تهیه و اعمار یک باب تشناب ریاست انکشاف برنامه های علمی: 
بدین وسیله به تاسی ازفقره )۲(ماده چهل وسوم قانون تدارکات به اطلاع عموم رساینده می شود که وزارت تحصیلات عالی درنظر . . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۱۷ - ۷:۴۶
Background image

اطلاعیه تصمیم اعطای قرارداد

 

بدین وسیله به تآسی از فقره (2) ماده چهل و سوم قانون تدارکات به اطلاع عموم رسانیده میشود، {وزارت تحصیلات عالی}در نظر دارد، قرارداد پروژه تهیه و تدارک وسایل لابراتواری پوهنحی طب ( . . .

بازگشت به اطلاعیه ها

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۴ - ۸:۱
Background image

معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی در نشستی با کارمندان وزارت تحصیلات عالی، از آنان خواست که به امور کاری شان دقت بیشتر نموده کار امروز را به فردا نگذارند.


مولوی حافظ محمد حامد حسیب معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی، در نشستی که با کارمندان وزارت تحصیلات عالی طی صحبت های اصلاحی و رهنمودی، روی دقت و تسریع امور کاری کارمندان این وزارت. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۴ - ۶:۴۳
Background image

پوهنتون پولی تخنیک کابل در درجه بندی مجله تحصیلات عالی بریتانیوی تایمز 《پوهنتون های ممتاز که در سال ٢٠٢٤ کاهش تغییر اقلیمی را رهبری می کنند.》مقام ١٠١ ام را از آن خود کرد.

در این درجه بندی که (٩٢٤) پوهنتون از (١٠٣) کشور جهان اشتراک داشتند، پوهنتون پولی تخنیک توانست مقام ١٠١ ام را از خود کند.
مجله تحصیلات عالی تایمز (Times Higher Education) یک مجله. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۳ - ۷:۱۵
Background image

سرپرست وزیران تحصیلات عالی و معارف در حاشیه نشست دوم بین المللی وزیران تحصیلات عالی و معارف فدراتیف روسیه، از پوهنتون پولی تخنیک شهر کازان کشور تاتارستان دیدن کردند.


در آغاز وزیران تحصیلات عالی و معارف در همراهی هیئتی، با رهبری پوهنتون پولی تخنیک شهر کازان دیدار کرده و سپس از مرکز های تحقیقات، صنف ها، لابراتوار ها و لیلیه ی این پوهنتون دیدن کردند.
. . .

BACK TO NEWS