ده ها تن از متعلمان مدارس دینی و محصلان حمایت شان را از برنامه های ا.ا.ا طی یک گرد همایی اعلام نمود

baqir_admin
یکشنبه ۱۴۰۰/۶/۲۱ - ۴:۲۲
g

ده ها تن از زنان و دختران اعم از متعلمان مدارس دینی، محصلان و سایر اقشار جامعه طی یک گردهمایی در پوهنتون تعلیم و تربیه کابل حمایت شان را از برنامه های ا.ا.ا در رابطه به تحصیل غیر مختلط و رعایت حجاب اسلامی ابراز نمودند.

در این گردهمایی که در تالار پوهنتون تعلیم و تربیه دایر شد، سخنرانان تظاهرات عده ای از قشر اناث را زیر شعار های میان تهی و دروغین به اصطلاح حقوق زنان که از طرف دشمنان اسلام تلقین شده است، خلاف ارزش های دین مبین اسلام خوانده،‌ گفتند که آنان نمایندگان واقعی زنان و دختران مسلمان افغانستان نبوده بلکه برای مقاصد غربی ها و توقعات مادی خویش این گونه تظاهرات را راه اندازی می نمایند.

سخنرانان این گردهمایی همچنان پشتیبانی شانرا از دروس غیر مختلط در نهاد های تحصیلات عالی ابراز داشتند و اضرار دروس مختلط را به ویژه در جامعه مسلمان بیان کردند.

آنان با ابراز حمایت از ا.ا.ا گفتند که برای بقا و تقویت نظام ا.ا.ا تلاش نموده و ثابت می نمایند که با رعایت حجاب چهره واقعی اسلام و ارزش های اسلامی را به جهانیان معرفی خواهند کرد.

شاملان این گردهمایی با اشاره به وظایف و مسوولیت های زنان و دختران مسلمان از زنان و دختران مسلمان افغان خواستند که با رعایت ارزش های دین مقدس اسلام فریب زنانی را نخورند که با گرایش به فرهنگ های بیگانه و غیر مسلمان خود را نمایندگان زنان افغان معرفی می کنند و جلو عواملی را که قدرت مسلمانان را ضعیف می سازد بگیرند.

این گردهمایی با راهپیمایی و سردادن شعار های حاوی ارزش های اسلامی و افادیت رعایت این ارزش ها برای دختران مسلمان خاتمه یافت.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۷/۲۵ - ۷:۲۲
Background image

در جریان سفر هیئت عالی رتبه ا.ا.ا به کشور ازبکستان نشستی میان وزیر تحصیلات عالی افغانستان و وزیر تحصیلات عالی و متوسطه مسلکی کشور ازبکستان برگزار شد.

روز گذشته دهم ربیع الاول ۱۴۴۳هـ ق هیئتی بلند پایه دولتی تحت ریاست محترم مولوی عبدالسلام حنفی معاون رئیس الوزرا به کشور دوست ازبکستان سفر یک روزه نمودند.

 در نشست یاد شده وزرای تجارت،. . .

شنبه ۱۴۰۰/۷/۲۴ - ۹:۲۸
Background image

مجمع عمومی پوهنتون ها و مؤسسات تحصیلات عالی خصوصی برگزار گردید

وضعیت موجود، ایجاب معیارهای علمی ای را می کند که افغانستان را در مسیر توسعه و پیشرفت قرار دهد.

 این مطلب را شیخ عبدالباقی حقانی سرپرست وزارت تحصیلات عالی در مجمع عمومی پوهنتون ها و. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۷/۱۸ - ۵:۲
Background image

شورای عالی تحصیلات عالی برگزار شد

شورای عالی تحصیلات عالی، به ریاست شیخ عبدالباقی حقانی سرپرست وزارت تحصیلات عالی برگزار گردید.

در این شورا که معینان وزارت تحصیلات عالی، رییسان پوهنتون های مرکز و نمایندگان وزارت های. . .

BACK TO NEWS