به پیشواز گشایش بند کمال خان رقابت مقاله نویسی میان نهادهای دولتی و خصوصی برگزار می شود

baqir_admin
یکشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۰:۵۱
ل

پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی وزارت تحصیلات عالی در حالی که پوهاند محمد عثمان بابری رئیس پوهنتون کابل، دکتور محمد وسیم اقبال رئیس مرکزملی تحقیقات منابع آب و محیط زیست و شماری از رؤسای ادارات مرکزی نیز حضور داشتند از طریق یک نشست مجازی(ویدیو کنفرانس) با پوهنتون های دولتی، از تمام نهادهای تحصیلات عالی دولتی خواست تا مقاله های علمی و تحقیقی شان را تا پیش از فرا رسیدن ماه حمل سال 1400 به کمتیه ای که به منظور جمع آوری مقاله ها در این زمینه در وزارت تحصیلات عالی تشکیل شده است بسپارند.

معین علمی وزارت تحصیلات عالی گفت وزارت تحصیلات عالی به تأسی از هدایت شماره 5273 مقام عالی ریاست جمهوری اسلامی افغانستان مؤظف است تا به منظور استفاده از ظرفیت علمی و پژوهشی اعضای کادر علمی کشور به خصوص در فاکولته های انجنیری و محیط زیست به مناسبت گشایش بند کمال خان و جایگاه این بند در عرصه شُکوفایی اقتصادی و اهمیت مدیریت آب در کشور به تمام نهادهای خصوصی و دولتی فراخوان دهد تا دیدگاه های علمی شان را در قالب یک کتاب، ویژۀ اهمیت بندکمال خان و مدیریت منابع آب طرح و تدوین کنند

پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی افزود که راه اندازی رقابت مقاله نویسی و تدویر سمینار پیرامون این بند و اهمیت مدیریت آب های کشور ،در تمام نهادهای دولتی و خصوصی، راه ندازی مناظره های علمی میان محصلان نهادهای دولتی و خصوصی در مرکز و ولایت ها زیر عنوان  "مهار آب های افغانستان و اهمیت بندکمال خان" به همکاری پوهنتون های دولتی و خصوصی کشور، راه اندازی تحقیقات علمی توسط پوهنتون پولی تخنیک کابل در زمینه آب های زیر زمینی در کشور به ویژه اهمیت همه جانبۀ بندکمال خان و شریک ساختن آن با مرکز ملی تحقیقات منابع آب و محیط زیست و رسانه های کشور، برگزاری سمینار در مورد قدامت ولایت نیمروز از لحاظ تاریخی و اهمیت بندکمال خان در زندگی مردم افغانستان، برگزاری گفتمان جوانان تحت عنوان "آب سرمایه افغانستان" از مهمترین برنامه های است که به پیشواز گشایش بند کمال خان  و سال تحصیلی جدید 1400 در خانواده تحصیلات عالی پیگیری می شود.

معین علمی وزارت تحصیلات عالی هم چنین به تمام نهادهای دولتی و خصوصی هدایت داد تا سال نوِ تحصیلی را با نوشتن بنرهای آگاهی دهی و شعار" آبِ ما آبِرُویِ ماست" آغاز کنند و راه اندازی سمینارهای علمی و پژوهشی پیرامون ارزش و اهمیت مدیریت منابع آب و نقش آن درپیشرفت و توسعه کشور تبادل نظر کنند و اهمیت مدیریت منابع آبی افغانستان  و نقش آن در شگوفایی اقتصاد ملی را برای نسل جوان و محصلان که آینده سازان کشور اند برملا سازند.

گذشته از کمیته ای که در وزارت تحصیلات عالی به منظور رهبری و مدیریت این جشنواره ساخته می شود در تمام نهادهای دولتی و خصوصی جهت هماهنگی بهتر کمیته های مشتکل از رئیس و معاونان علمی، امور محصلان و مالی و اداری و رؤسای فاکولته های ذیربط نیز ساخته می باشد.

آثاری که در این زمینه تدوین و تألیف می شود به همکاری اداره ملی تنظیم امور آب چاپ می شوند.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۰/۱/۲۳ - ۱۲:۵۵
Background image

جلسۀ شورای معینیت امور محصلان وزارت تحصیلات عالی دایر شد

جلسۀ شورای معینیت امور محصلان وزارت تحصیلات عالی تحت ریاست پوهندوی سید فرهاد شهیدزاده معین امور محصلان این وزارت  با اشتراک رییسان امور محصلان دولتی و خصوصی، ارزیابی اسناد برون مرزی،. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۱/۲۳ - ۱۲:۴۶
Background image

رییس جدید انکشاف برنامه های علمی وزارت تحصیلات عالی معرفی شد

 پوهندوی علی جان عادل به حیث رییس ریاست انکشاف برنامه های علمی وزارت تحصیلات عالی معرفی شد.

در محفل معرفی پوهندوی عادل، پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی وزارت تحصیلات عالی، با ابراز. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۱/۲۳ - ۱۲:۲۰
Background image

ورکشاپ های آموزش کارشیوه ارزیابی اجراات کارکنان خدمات ملکی در چهار پوهنتون ولایات برگزار شد

به اساس پلان ریاست منابع بشری وزارت تحصیلات عالی  در رابطه به ارتقای ظرفیت کارکنان خدمات ملکی پوهنتون ها و موسسات تحصیلات عالی دولتی ورکشاپ های آموزش کارشیوه ارزیابی اجراات کارکنان. . .

BACK TO NEWS