امتحان رقابتی بورسیه دوره لیسانس کشور قزاقستان اخذ شد

baqir_admin
پنجشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۰ - ۷:۳۰
ل

امتحان رقابتی بورسیه دوره لیسانس کشور قزاقستان امروز در وزارت تحصیلات عالی اخذ شد.

به اساس تفاهمنامه که میان وزارت های تحصیلات عالی افغانستان و کشور قزاقستان امضا گردیده است، سالانه به تعداد 30 بورسیه در مقاطع لیسانس، ماستری و دوکتورا در اختیار وزارت تحصیلات عالی قرار داده می شود که از جمله آن به تعداد 16 بورسیه در مقطع لیسانس شامل رشته های  (انجنیری ساختمانی، اقتصاد، زراعت و جیولوجی معدن) می باشد.

در امتحان رقابتی که امروز از کاندیدان بورسیه لیسانس  اخذ گردیده جمعاً 50 تن به اساس بلندترین نمرات کانکور و آزاد از سراسر کشور اشتراک نموده بودند که از آن جمله 16 تن در مقطع لیسانس با اساس بلند ترین نمرات انتخاب خواهند شد.

از جریان امتحان امروزی هیآتی مشترک از جانب کشور قزاقستان و وزارت تحصیلات عالی نظارت نمودند.

قابل یاد آوریست که امتحان کاندیدان بورسیه های دوره ماستری و دکتورای کشور  قزاقستان دیروز اخذ گردید.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۲ - ۱۲:۳۹
Background image

قرارداد پروژه اتصال 9 پوهنتون امضاء شد

قرارداد پروژه اتصال 9 پوهنتون کشور از طریق شبکه لیزد انترانت و قرارداد شبکه سازی پوهنتون های هرات و بدخشان امروز میان وزارت تحصیلات عالی، شرکت افغان تیلی کام و شرکت مسلم آریایی امضا شد.. . .

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۲ - ۱۲:۳۳
Background image

معین علمی وزارت تحصیلات عالی در مراسم جنازه پوهاند محمد رسول باوری شرکت نمود

پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی معین علمی وزارت تحصیلات عالی و جمعی از هیأت رهبری و استادان پوهنتون کابل امروز در مراسم جنازه پوهاند محمد رسول باوری شرکت نموده با گذاشتن اکلیل گل، بر روان پاک. . .

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۲ - ۱۱:۲۷
Background image

از هفته جهانی محیط زیست در سالون ICT پوهنتون فاریاب تجلیل به عمل آمد

از هفته جهانی محیط زیست با اشتراک پوهنمل فیروز اوزبیک کریمی رئیس پوهنتون فاریاب، وحیدالله مبارز کارشناس مقام ولایت، انجنیر احمد فهیم فرهمند رئیس حفاظت محیط زیست، فضل الحق محمدی عضو. . .

BACK TO NEWS