الحاج مولوی عبدالباقی حقانی سرپرست وزارت تحصیلات عالی، در دفترکارش با آقای مولانا بلال مسئول روابط خارجی جامعه علمای کشور افریقای جنوبی دیدار نمود.

eshaq_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۷/۵ - ۱۳:۲۸
REREE

در آغاز سرپرست وزارت تحصیلات عالی ضمن ابراز خرسندی از تشریف آوری ایشان به افغانستان، پیرامون دستآورد ها و فعالیت های یکساله این وزارت معلومات همه جانبه ارایه نمود.
سرپرست وزارت تحصیلات عالی گفت که پس از پیروزی ا.ا.ا وزارت تحصیلات عالی در بخش های اصلاح قوانین، نصاب تحصیلی، جذب اساتید جدید، ایجاد پوهنحی های شرعیات در تمام پوهنتون های دولتی کشور، ایجاد پوهنتون بین المللی افغان، ایجاد ریاست عمومی جامعات و تخصصات و سایر فعالیت های که به اساس اولویت های این وزارت تعیین گردیده بود، انجام داد که کار روی سایر برنامه ها همچنان ادامه دارد.
سرپرست وزارت تحصیلات عالی همچنان نیازمندی های این وزارت را که شامل ساختمان های تدریسی، اداری و ترانسپورت می گردد با مسئول روابط خارجی جامعه علمای کشور افریقای جنوبی شریک ساخت.
سپس آقای مولانا بلال مسئول روابط خارجی جامعه علمای کشور افریقای جنوبی صحبت نموده از پیروزی ا.ا.ا ابراز خوشی نموده گفت که علمای کشور افریقای جنوبی از این پیروزی و ختم جنگ در افغانستان نهایت خرسند می باشند.
موصوف همچنان در رابطه خواست های وزارت تحصیلات عالی در قسمت اعمار ساختمان ها و ترانسپورت برای محصلان اظهارداشت که خواست های وزارت تحصیلات عالی را با مسئولان جامعه مربوطه شان شریک خواهند ساخت.
در پایان بنا بر دعوت سرپرست وزارت تحصیلات عالی، مسئول روابط خارجی جامعه علمای کشور افریقای جنوبی از پوهنتون بین المللی افغان و ریاست عمومی جامعات و تخصصات نیز دیدار بعمل آورد. 
قابل ذکر است که در این دیدار معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی و شماری از روئسای ادارات مرکزی این وزارت نیز حضورداشتند.

آخرین اطلاعیه ها

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱ - ۱۰:۴۵
Background image

اطلاعیه وزارت تحصیلات عالی در رابطه به ختم پروسه تبدیلی

به اطلاع تمام محصلان نهاد های تحصیلات عالی امارتی رسانیده می شود که، معیاد پروسه تبدیلی که طی ماه های (جدی و دلو) سال ۱۴۰۲ هـ.ش اغاز شده بود رسما به پایان رسیده است.
بناَ از تمام محصلان . . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۰:۵۶
Background image

اطلاعیه عام تصمیم اعطای قرارداد


بدین وسیله به تأسی از فقره (2) ماده چهل و سوم قانون تدارکات به اطلاع عموم رسانیده می شود، وزارت تحصیلات عالی در نظر دارد، پروژه تهیه وتدارک وسایل تکنالوژی و کمره امنیتی برای پوهنتون . . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۵:۵۱
Background image

اطلاعیه عام تصمیم اعطای قرارداد


بدین وسیله به تأسی ازفقره (2) ماده چهل و سوم قانون تدارکات به اطلاع عموم رسانیده می شود، وزارت تحصیلات عالی در نظر دارد، قرارداد تهیه و تدارک (31) قلم فرنیچرباب مورد ضرورت جامعات دینی . . .

بازگشت به اطلاعیه ها

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۷ - ۱۰:۲۳
Background image

معین علمی وزارت تحصیلات عالی پروژه اعمار چوک سرک‌ های پوهنتون هرات را افتتاح کرد.


دوکتور لطف الله خیر خواه معین علمی وزارت تحصیلات عالی طی سفر رسمی به ولایت هرات با حضور داشت سرپرست پوهنتون هرات و مسوولان این پوهنتون آغاز کار پروژه اعمار چوک سرک های پوهنتون هرات را. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۶ - ۶:۳۵
Background image

ورکشاپ آموزشی ۶ روزه برای کارمندان اداری پوهنتون های پولی تخنیک کابل و تعلیم و تربیه کابل که از سوی ریاست منابع بشری وزارت تحصیلات عالی دایر گردیده بود، موفقانه خاتمه یافت.

  1.  

در این ورکشاپ آموزشی که ۵۲ تن از کارمندان پوهنتون های متذکره اشتراک کرده بودند، در رابطه به پلانگذاری و فراگیری مهارت های کمپیوتری در پیشبرد امورات اداری برای آنان آموزش داده شد.
به. . .

شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۵ - ۱۱:۵۷
Background image

معین علمی وزارت تحصیلات عالی  طی سفر رسمی به ولایت هرات با هیئت رهبری پوهنتون هرات دیدار کرد

دکتور لطف الله خیرخواه معین علمی وزارت تحصیلات عالی با هیئت همراه شان طی سفر رسمی به ولایت هرات با هیئت رهبری پوهنتون هرات در دفتر ریاست پوهنتون دیدار کرد.
دراین دیدار پوهاند دکتور. . .

BACK TO NEWS